Třinec
7:3(3:1,1:0,3:2)
so 12. 10. 2024 14:00 @ SH Stars Třinec, ČEZ Extraliga, 5. kolo

A-tým na půdě Třince neuspěl. Zůstává tak nadále bez bodu.

A-tým žen čekal v sobotu výjezd do Třince, kde nastoupil v rámci 5. kola nejvyšší soutěže. Svému soupeři nenechal nic zadarmo, avšak uspět nedokázal.

FBC Intevo Třinec - K1 Florbal Židenice 7:3

Branky: 5. a 48. Šibrová, 5. a 60. Zoubková, 14. Klinkovská, 28. Mišúnová, 48. Podsedníková - 18. Fuchsová, 41. Janečková, 55. Králová
Vyloučení:
1-2; Využití: 0:0
Zásahy brankářů:
Simona Pytlíková - 20; Anna Kratochvílová - 20

Židenický A-tým žen čelil v sobotu dalšímu kolu ČEZ Extraligy, v rámci kterého nastoupil proti FBC Intevo Třinec. V tomto zápase na půdě soupeře se našly pouze tři střelkyně gólu na straně hostujícího brněnského týmu.

Poté co si i díky dvěma slepeným brankám vytvořil soupeř tříbrankový náskok se prosadila po hezké akci Viktorie Fuchsová. Té na poslední chvíli narýsovala před bránu gólovou přihrávku Monika Jahodová.

Ve druhé části hry skórovala pouze hráčka domácích. V té periodě se podařilo Židenicím ubránit dvě oslabení, po kterých následovala také přesilová hra. Ani v početní výhodě se ve druhé třetině Brňanky neprosadily.

Vstup do závěrečného dějství se vydařil, A-tým začal mnohem více napadat a pro svého soupeře se stával více nepříjemným. Druhá branka padla díky úspěšnému bloku Janečkové a po pěkné kombinaci s Karolínou Čižmárovou.

Radost z gólu překazily domácí hráčky, které během jedné minuty dokázaly navýšit o další dvě branky. Naděje na vítězství tak Židenicím čím dál více mizely. Zkorigovat stav se podařilo v 55. minutě Veronice Králové, která se chopila nařízeného trestného střílení a nemýlila se. Hostující tým se rozhodně vzdávat nechtěl a tak vyzkoušel hru bez brankáře. Ta nakonec úspěšná nebyla a soupeř si gólem do prázdné brány pojistil výsledné skóre 7:3.

Nyní čekají Židenice tři náročná kola se soupeři z TOP 4. Nejdříve vyrazí do Vítkovic, poté na Chodov a před zápasem s nováčkem soutěže se utkají ještě s ostravským FBC. Doma bude možné Židenice podpořit až v utkání s Dobruškou, 16. listopadu.