Bohemians
8:2(4:2,1:0,3:0)
ne 15. 9. 2024 17:30 @ Jedenáctka VS, ČEZ Extraliga, 1. kolo

A-tým žen v úvodním kole sezóny soupeře o body neobral

První kolo ČEZ Extraligy žen vyvezlo A-tým do Prahy, kde se utkal s FbŠ Bohemians na hale Jedenáctka. Hned z úvodu se dostaly Židenice do vedení, to jim však bohužel dlouho nevydrželo. Pražačky nakonec otočily zápas ve svůj prospěch.

FbŠ Bohemians - K1 Florbal Židenice 8:2
Branky: 5. a 57. Korbelářová S., 17. Strnadová, 18. Urbanová, 19. a 52. Veselá, 21. Říhová, 53. Mrázová - 5. a 15. Fuchsová
V
yloučení: 1-1; Využití: 0:0
Zásahy brankářů: Anita Vlachová 15 - Monika Rubešová 20

V prvním kole ČEZ Extraligy se židenické ženy utkaly s FbŠ Bohemians v Praze na Jedenáctce. Zápas začal lépe pro hostující brněnský tým, jelikož jej hned v úvodu poslala do vedení Viktorie Fuchsová. Ta si vyvezla míček od mantinelu až k brankářce domácího celku a s chladnou hlavou zakončila.

Radost Židenic netrvala dlouho, jelikož dvacet vteřin po otevření brankového účtu skórovala hráčka soupeře a zápas vyrovnala. Deset minut poté šla do akce znovu Fuchsová a Židenicím vrátila vedení. Tohle vedení zůstalo Brňankám déle, avšak stejně znovu přišlo vyrovnání pražské Bohemky. Do konce třetiny, v rozmezí tří a půl minut, zvládl soupeř ještě dvakrát skórovat a Brno tak o svůj slibný výsledek brzy přišlo.

V úvodu druhého dějství vstřelily hráčky Bohemians pátý gól a poté se brány na obou stranách zamkly. Až do poloviny třetí třetiny nepustily za svá záda brankářky jediný míček. Svoji přesilovou hru Židenice nevyužily a soupeř neproměnil nájezd po skvělém zásahu Rubešové.

Koncem utkání darovaly Židenice pražským soupeřkám opět slabší minutu, kdy se Bohemians dvakrát prosadily a finální tečku za zápasem udělala pražská Korbelářová svým gólem na výsledných 8:2.

Vstup do utkání se Židenicím povedl a začátek zápasu si koncentrovaně pohlídaly. Odměněny za to byly úvodní brankou, avšak soupeř prokázal kvality a ukázal důvod, proč si dlouhodobě drží místo v první osmičce. Také dokázal potrestat chyby a nedůraz na obranné polovině Židenic. Ty se naopak nedokázaly v dobře postavené obraně Bohemaček prosadit a prvním kole v Praze tak padly.

Už příští víkend čeká A-tým první zápas doma. V neděli v 17 hodin odstartuje utkání proti Liberci. Přijďte holky podpořit a pomoct k zisku prvních bodů.

Gólový sestřih z utkání naleznete zde.
Komentář nejlepší hráčky utkání Viktorie Fuchsové a trenéra Jiřího Starého si můžete poslechnout zde.

Sledujte židenické zápasy na platformě ceskyflorbal.tv. Využijte naší slevu 10 % na roční předplatné nebo 50 % na první měsíční předplatné. Po kliknutí na odkaz s vybranou slevou zadejte do možnosti „Mám voucher“ vybraný kód ROK10 nebo START50.