Další tři body pro dorostenky

K druhému turnaji v sezóně necestovaly dorostenky daleko. Na brněnské hale SportPoint se utkaly se Zlínem a Znojmem. První zápas děvčata zvládla na jedničku, ze druhého však odešla poražena. Do tabulky si tak židenické hráčky připsaly tři body.

Start do prvního utkání proti Zlín Lions byl velmi vlažný. Hře scházelo tempo a na florbalky se lepilo příliš nepřesností. I přesto byly Židenice více na míčku a dostaly se do dvoubrankového vedení, když se prosadily Straková a Sabolová. Zlín okamžitě nepříznivé skóre korigoval z hole Sýkorové. Druhou a třetí třetinu už ale ovládly hostující hráčky, jejichž výkon se stupňoval a skóre se postupně navyšovalo. Po dalších dvou trefách Strakové, která tak završila hattrick, dvěma zásahům Klvačové, Stehlíkové a Žampachové svítil na tabuli jednoznačný stav 8:1.

Velmi těžký oříšek čekal na dorostenky v poobědové fázi turnaje, vyzvaly totiž Znojmo. Ani velké odhodlání židenických hráček však na Znojmo nestačilo. Hosté se dostali do vedení, když skóre otevřela Tereza Tkadlecová. Ještě v první třetině se ale dorostenkám podařilo vyrovnat, postarala se o to Eliška Stehlíková. To bylo však ze strany Dračic na dlouhou dobu vše. Znojmo využívalo chyb před brankou a postupně navýšilo náskok až na 4:1. Iveta Špičáková sice ve třetím dějství snížila na 2:4, ale více už se do finálního hvizdu nestalo.

Turnaj okomentovala trenérka dorostenek Natálie Janečková: „Start proti Zlínu byl velice chladný, ale později jsme se do toho dostaly, byly jsme více na míčku a nakonec jsme zaslouženě i díky hattricku Kristy Strakové zvítězily 8:1. Proti Znojmu byly holky hodně nahecované, protože věděly, že to nebude lehký zápas a taky že nebyl. Ukázal nám naši největší slabinu, kterou je důraz před brankami. Holky bojovaly až do konce, ale nakonec na Znojmo nestačily.“

Židenické dorostenky tak nakonec ze SportPointu vyválčily tři body a posunuly se na třetí místo v tabulce.