Dorostenci bodovali v obou utkáních, ale pořád mají na čem pracovat

K dalšímu výjezdu vycestovali dorostenci do Morkovic. Na místní sportovní hale se utkali s brněnskými Hornets a následně s Holešovem. Ani z jednoho zápasu neodešli poraženi, a domů nakonec přivezli čtyři body.

Brněnské derby lépe odstartovaly Židenice, když vteřinu před koncem první třetiny otevřel skóre Tomáš Vidlák. Ve druhé třetině naopak první branku vstřelili Hornets, srovnání obstaral Ondruš. O necelé dvě minuty později vrátil vedení na stranu Židenic Štěpán Pacal. Ze začátku třetí třetiny domácí vyrovnali, ale Nicolas Kokeš poslal židenické již potřetí do vedení. Neuběhlo ani dvacet sekund a domácí znovu dorovnali nepříznivé skóre. Necelé dvě minuty před koncem to znovu vypadalo nadějně pro Draky, když se prosadil Marek Drápal. Bohužel se židenickým nepodařilo vedení udržet a minutu před koncem srovnal Budík. Vyrovnaný souboj tak nakonec skončil spravedlivou remízou 4:4.

I do druhého utkání vstoupily lépe Židenice, už ve 2. minutě vsítil úvodní branku Michal Horák. Holešov však ještě v průběhu prvního dějství srovnal, a skóre dokonce otočil. To však bylo z jeho strany vše. Draci nejprve vyrovnali z hole Jakuba Pietropaola a ve třetí třetině vrátili vedení na svou stranu. Nejprve se prosadil Simon Nobilis, kterého následoval Štěpán Pacal. Dorostenci tak zvítězili 4:2.

Kouč Michal Havelka nabádá své svěřence, aby se nezaměřovali na vnější vlivy, ale pouze na svou hru: „Předvedená hra v obou utkáních odpovídala reálnému nastavení skupiny, nicméně neodpovídala tomu, co umíme z tréninkového procesu. Jinými slovy zatím nejsme schopni to, co umíme z tréninků naplno prodat v zápasech. Velká část toho je způsobena tím, co máme a nemáme ve vlastních hlavách, což je v tuto chvíli odpovídající nastavení skupiny. Jedna z věcí, která nás limituje v podání plnohodnotných výkonů, je nízká důvěra ve vlastní schopnosti a to, co máme natrénováno a umíme, tedy nízké sebedůvěra a sebevědomí. Jinými slovy nás ovlivňuje místo vnitřního nastavení každého hráče právě spousta vnějších faktorů - výkon rozhodčích, povrch v hale, počasí, dresy soupeře. Což jsou všechno věci, jejichž běh nemůžeme nijak změnit, proto je nemáme řešit a věnovat jim pozornost a energii. Tu máme využít na zaměření na záležitosti, které změnit můžeme – a to je zejména naše hra.“