Dorostenky přivezly z Křenovic tři body

Další dvě utkání odehrály dorostenky na sportovní hale v Křenovicích, kde se utkaly se Zlínem a Aligators. Z tohoto dvojutkání nakonec domů přivezly jednu výhru.

Nedělní turnaj dorostenek se kryl s utkáním 1. ligy juniorek, a tak družstvu chybělo několik hráček včetně trenérské dvojice Smutná – Janečková. Na lavičce je tak nahradila Šárka Stará a první utkání si za dorostenky připsaly starší žákyně Klára Souralová a brankářka Anna Nováková. Zlín vstoupil do prvního utkání lépe a už ve třetí minutě otevřel skóre. Židenické hráčky se však nenechaly rozhodit, ba naopak. Ještě v první třetině srovnaly na 1:1, ale doslova úřadovat začaly ve druhé. Slovo si vzal produktivní útok Straková – Žampachová – Klvačová, které svým soupeřkám ve druhé a třetí třetině nasázely téměř všechny branky. Dračice tak otočily nepříznivý výsledek, a nakonec své soupeřky porazily jednoznačně 9:3. Hvězdou utkání se stala Kristýna Straková, která zaznamenala hned osm kanadských bodů za čtyři branky a čtyři asistence.

Zastupující trenérka Šárka Stará měla velkou radost brankových hodů první útočné trojice: „Ve stejnou dobu jako dorostenky hrály juniorky, a tak týmu chyběly 3 hráčky a obě trenérky. Sestavu doplnily starší žákyně Klárka Souralová a Anna Nováková, pro obě holky to byl první zápas ligy dorostenek a pro Aničku i první ligové utkání. První gól sice padl do naší sítě, ale pak už jsme měli převahu na hřišti, kterou jsme dokázali využít. Útok Straková, Žampachová a Klvačová střílel jeden gól za druhým, celkem se nám jich podařilo vstřelit 9. Zlín sice zužitkoval dvě naše chyby v obraně, ale zápas příliš nezdramatizoval.“

Druhý zápas proti Aligators sliboval vyrovnanou podívanou. Od úvodního hvizdu se hrál zajímavý zápas ve vysokém tempu a po dvou vyrovnaných třetinách musela rozhodnout až ta třetí. V té potvrdila výbornou střeleckou formu domácí Veronika Machálková, která si připsala čtyři trefy a i díky ní tak Aligátorky zvítězily 6:4.

Komentář trenérky Šárky Staré: „Jednalo se o velmi vyrovnaný zápas ve vysokém tempu a s pěknými kombinacemi. Po dvou vyrovnaných třetinách rozhodovala až třetí, bohužel holky dostaly gól hned z úvodního vhazování a Veronika Machálková poté zvýšila na 5:3 svou čtvrtou brankou v zápase. Týnce Strakové se sice podařilo snížit, ale Aligátorky opět vrátily dvoubrankový náskok na jejich stranu. V posledních třech minutách měly holky velký tlak, ale ten nezužitkovaly. Musím pochválit všech 11 hráček za odmakaný turnaj a krásné góly. Obě nové hráčky předvedly velmi dobrý výkon. Pochválit bych chtěla i produktivní útočné trio, Týnka Straková si připsala 10 kanadských bodů, Anička se Zuzkou po šesti. Děkuji holkám za turnaj, bylo mi potěšením s nimi jet v roli trenéra. Rodičům zároveň děkuji za odvoz hráček.“