Juniorky mají za sebou první dvojkolo! Z Prahy dovezly tři body.

Juniorky novou sezónu odstartovaly stejně jako ženy minulý víkend. Čekalo je dvojkolo v Praze, kde nejprve odstartovaly sezónu bitvou s pražskou Spartou a druhý den nastoupily k zápasu proti Chodovu.

V sobotu se juniorky vydaly do Prahy za prvním kolem 1. ligy juniorek, kde se utkaly s domácí Spartou. Zápas se odehrával jako na houpačce, ale nakonec si z něj holky odvezly cenné vítězství 9:4.

První třetina začala lépe pro Spartu, která se ujala vedení už po brzkých šesti vteřinách hry. Židenice se ale nenechaly zaskočit a po gólech Žampachové a Václavíkové šly do kabin po první třetině za stavu 1:2.

Druhou periodu začal lépe znovu pražský celek, který využil svého důrazu v předbrankovém prostoru. Dračice to ale nerozhodilo, vytvářely si více příležitostí ke skórování, které dokázaly dvakrát také zužitkovat. Spartě jasně patřil závěr třetiny, když v posledních dvaceti sekundách zcela dokázal vymazat dvougólové vedení brněnského týmu.

Do třetího dějství vstoupily oba týmy odhodlané získat rozhodující výhodu na svou stranu. Zuzka Hrbotická přinesla židenickému týmu trochu uklidnění, když zachytila vzdušnou rozehru soupeře, a poté přesnou střelou rozvlnila síť za domácí gólmankou. Další důležitý krok udělala Ella Endlová, která po rychlé otočce poslala svůj projektil nekompromisně do brány o horní tyčku branky. V poslední minutě potom Židenicím vyšlo úplně vše. Holky přidaly další tři branky. Z toho jednu hodně odvážnou z neuvěřitelných dvaceti metrů.

Z prvního utkání si tak Židenice vzaly tři body a Zuzka Hrbotická s Ellou Endlovou své premiérové trefy v novém týmu.

Komentář trenéra Daniela Slováka:

”Myslím si, že ve dvou třetinách jsme soupeřky přehrávali. To nám ale výhru zaručit nemohlo. I soupeř si vytvářel nebezpečné šance a v klíčové momenty nás musela hodně podržet Nelča v bráně. Dokázaly nás hodně rozhodit nezdary a ve chvíli, kdy jsme dostali za 19 vteřin dvě branky, z toho jednu poslední vteřinu před přestávkou, tak jsme byli na rozsypaní. Tady holky najednou ale přepnuly. Ve třetí třetině podaly profesionální přístup a díky své poctivosti dokázaly nakonec výhodu překlopit na svou stranu, i když to neměly vůbec lehké. Sparta v této třetině hodně pozvedla svůj výkon a myslím, že tak dobrý florbal v zápase ještě nehrála. Proto tento výsledek musí být pro ni krutý. Děkuji všem, kteří se na utkání podíleli.”

V neděli podstoupily juniorky druhé kolo své soutěže. Židenice vstoupily do zápasu nebojácně a v úvodu utkání dokázaly favorita zaskočit. Chodov si musel už v 9. minutě vzít nečekaně brzy oddechový čas, aby zastavil kvalitní odpor brněnského celku. První gól padl v 12. minutě, kdy se po rychlé kombinaci prosadila Klára Jiříková. Do konce třetiny přidal Chodov ještě jeden gól a do šaten se šlo za stavu 2:0. Druhá část patřila domácím. Židenice se sice snažily o aktivní hru, ale Chodov plnil roli jednoho z top týmů v republice. Světlý moment pro Židenice přišel v 39. minutě, kdy se po individuální akci prosadila Joanna Humpolíková a vstřelila čestný gól svého týmu. Do kabin se šlo za stavu 6:1. Chodov nedovolil Dračicím se přiblížit ve skóre a v poslední třetině přidal dalších pět branek. Přes vysokou prohru si Židenice zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení, se kterým do zápasu vstoupily. Určitě si tak z utkání odnesly cenné zkušenosti do dalších bojů.

Na závěr posíláme gratulace Magdě Jansové a Nele Horákové, které na tomto výjezdu zažily svoji premiéru v juniorském dresu. Své první zápasy odehrály v židenickém dresu vůbec poprvé Zuzana Hrbotická, Jolana Jurečková, Monika Flajzarová, Ella Endlová a Karolína Čižmárová.