​Muži opět bodovali

V sobotu 7.12. odehráli muži páté dvojkolo zápasů, a tím se přehoupli přes první polovinu sezony. V té nasbírali 15 bodů za 5 výher, a drží tak 5. místo v tabulce z celkových. Naposledy se postavili týmům VSK VUT Skurut Hai Brno a FBC Slavkov.

Půl dvanáctá odbila, začíná boj o další body. Téměř celá první třetina je dost vyrovnaná a až 26 vteřin před jejím koncem se před brankou ocitá zcela volný "Skurut" Adam Trllo, který dostává nahrávku zpoza branky a otevírá skóre zápasu. Naši muži dostávají ,,gól do šatny" a mají pauzu nad ním popřemýšlet. Druhou třetinu nastupují Židenice na soupeře ve velmi vysokém tempu a po sedmi minutách srovnává nabuzený Denis Matoušek na 1:1. Židenice jsou zpět a začíná se od nuly.

Jenže s vysokým tempem a tlakem, který vře na Židenické střídačce, přicházejí i chyby a neshody, které umožňují soupeři znovu skórovat a rázem je skóre opět o gól výhodnější pro soupeře. Pomalu končí 2. třetina a skóre zůstává 1:2. Tak jako celý zápas se i ve 3. třetině Židenice snaží vstřelit gól, ale bohužel neúspěšně. Čas se pomalu krátí a zbývají poslední minuty, během nichž se v souboji stihne zranit Pruch. O něco později se mužstvu podaří rozehrát s osmi hráči v poli, a tak dávají soupeři levnou přesilovku. A aby toho nebylo pořád málo, dáváme domácím možnost zahrát si 5-3 při druhém rychlém vyloučení za blokování hole. Soupeř však výraznou přesilovku nedokáže využít a tím zápas kančí za stavu 1:2.

VSK VUT Skurut Hai Brno – K1 Florbal Židenice 2:1
Sestava: Petr Ručka (G) – Marcel Lázók, Filip Zelníček, Michal Havlíček, Aleš Dokládal – Mojmír Pruch ©, Ondřej Vývoda, Tomáš Zubík, Ondřej Řezníček, Petr Bednář, Aleš Malík, Martin Hlaváč, Denis Matoušek, Jan Duda.
Branky: 23. Matoušek - 15. Trllo, 27. Fanta
Vyloučení: 2:2
Využití: 0:0
Třetiny: 1:0, 1:1, 0:0

První zápas tedy bez bodu a pomalu začíná zápas druhý proti Slavkovu. Netrvá dlouho a ve čtvrté minutě se prosazuje nadějný junior Petr Bednář. Bohužel chvíli poté srovnává slavkovský Holomek a stav je opět, naštěstí už naposled vyrovnaný. Po minutě a nějaké vteřině mu na to odpovídá Lázók a od této chvíle až do konce posílá Židenice do vedení. Jak už tomu bývá, Slavkov začíná za nepříznivého stavu dosti faulovat a přitvrzovat, což si odnáší zrovna Lázókovo natržené obočí. První třetina končí za stavu 2:1 a hned na začátku třetiny druhé přidáváme další dva góly z holí Řezníčka a Malíka. Za Slavkov se snaží snižovat Šmerda, ale na to hned odpovídá, již podruhé skórující Bednář. Přesně minutu na to, 13 vteřin po začátku třetí třetiny střílí gól Trávníček a skóre je 5:3. O další minutu a pár drobných se opět trefuje Řezníček, a tak můžeme vidět 4 vstřelené branky za 4 minuty na obou stranách. Těsně před koncem základní hrací doby se daří snižovat už jen Drápalovi. Židenice se tedy mohou radovat z výsledku 6:4 a dalších tří bodů.

K1 Florbal Židenice - FBC SLAVKOV 6:4
Sestava: Pavel Streit (G) – Marcel Lázók, Filip Zelníček, Michal Havlíček, Aleš Dokládal – Mojmír Pruch ©, Ondřej Vývoda, Tomáš Zubík, Ondřej Řezníček, Petr Bednář, Aleš Malík, Martin Hlaváč, Denis Matoušek, Jan Duda.
Branky: 4. Bednář, 7. Lázók, 20. Řezníček, 22. Malík, 30. Bednář, 32. Řezníček - 6. Holomek, 29. Šmerda, 31. Trávníček, 44. Drápal
Vyloučení: 0:4
Využití: 1:0
Třetiny: 2:1, 3:1, 1:2

Další turnaj odehrají muži v neděli 5. ledna na hale VUT, kde se znovu utkají s Bulldogs Brno B a TJ Čechie Zastávka.
                                                                                                                            Autor: Mojmír Pruch (12.12.2019)