Muži si připisují dalších 6 bodů

Uplynuly dva týdny a na muže čekal další turnaj, na kterém jim byly soupeřem týmy Orel Dolní Bojanovice a Aligators Orel Šlapanice U21 C. Muži navázali na výborné výkony z minulého turnaje a opět získali maximální počet bodů.

V prvním zápase se mužstvo utkalo s nováčkem z nižší soutěže, Orlem Dolní Bojanovice a i přesto muži věděli, že to nebude lehký zápas. Hned od začátku nastoupil soupeř do zápasu dost agresivně a bylo vidět, že chce bojovat. Prvních 10 minut branka nepadla ani na jedné straně, až ve 12. minutě se z gólu mohli radovat Draci. Rozehrávku, při které Aleš Dokládal zmátl gólmana, zakončoval Michal Havlíček téměř do prázdné banky. Do druhé třetiny tedy Židenice nastupovaly ve výhodě brankového náskoku, netrvalo ale dlouho a po chybě před brankou srovnal Němec, který dostal míček za záda brankáře Ručky s přispěním štěstěny. Necelé dvě minuty na to se však s míčkem rozběhl Pruch, který jej zavezl až za bránu a vrátil vedení Židenicím otočkou kolem tyče. Chvíli na to se povedlo opět navýšit brankový rozdíl Janu Dudovi, který trefil míček neuvěřitelně ze vzduchu z téměř nulového úhlu a přeci do vzdálenější šibenice. Poslední gól Židenických vstřelil ve třetí třetině Ondřej Vývoda při dorážce před velkým brankovištěm. Stav byl tedy do poslední minuty 4:1 pro Draky, snížit na konečný výsledek 4:2 se povedlo chvíli před koncem Pazderkovi.

Orel Dolní Bojanovice – K1 Florbal Židenice 2:4
Sestava: Petr Ručka (G) – Jan Duda, Filip Zelníček, Jiří Picka, Michal Havlíček – Mojmír Pruch ©, Ondřej Vývoda, Tomáš Zubík, Ondřej Řezníček, Petr Bednář, Aleš Malík, Ondřej Sukup, Aleš Dokládal.
Branky: 12. Havlíček, 24. Pruch, 30. Duda, 36. Vývoda - 22. Němec, 45. Pazderka
Vyloučení: 0:1
Využití: 0:0
Třetiny: 0:1, 1:2, 1:1

Muži si tak připsali třetí vítězství v řadě a dále na ně čekali Aligátoři ze Šlapanic, se kterými mají muži zkušenosti z předchozích sezón. Letos se Aligátorům zatím nedaří a bez jediného bodu leží na dně tabulky, ale ani to se nesmí podceňovat. Nejlepší je vstřelit první gól a to se znovu povedlo, když se trefil už ve 3. minutě Ondřej Řezníček. Do druhé třetiny nastupovali žideničtí opět ve výhodě brankového náskoku, tak jako v předchozím zápase. Od prvního gólu se na ten další muselo čekat déle jak 20 minut, poté ale přišla na střídačce Draků dvojitá radost během minuty, kterou zařídil opět Řezníček a hned po něm Aleš Malík, kterému se povedlo proběhnout přes střed hřiště a umístit míček za záda gólmana. Ve 33. minutě sice Jiří Picka nabídl soupeři nájezd, nicméně to provedl zákrokem kterým zabránil téměř jasnému inkasovanému gólu, za nějž jsme mu mohli jen děkovat, jeho záchranu pak ještě stvrdil výborným výkonem golman Pavel Streit. Do třetí třetiny nastupovali žideničtí za výhodného stavu 3:0 a cílem bylo stav udržet. Ve 3. minutě 3. třetiny se povedlo soupeři snížit na 3:1, kdy se po chybě a ztrátě ve středním pásmu podařilo protihráči získat míček a pod horní tyč se přesně trefil bývalý hráč Židenic Daniel Vaverka. To bylo ale téměř vše a do konce zápasu se prosadil už jen kapitán Pruch, který zopakoval ránu do pravé tyče, ta se tentokrát svezla na správnou stranu za záda gólmana do branky. Díky čtvrté výhře v řadě se muži posunuli na průběžnou třetí příčku v tabulce.

K1 Florbal Židenice – Aligators Orel Šlapanice U21 C 4:1
Sestava:
Pavel Streit (G) – Jan Duda, Filip Zelníček, Jiří Picka, Michal Havlíček – Mojmír Pruch ©, Ondřej Vývoda, Tomáš Zubík, Ondřej Řezníček, Petr Bednář, Aleš Malík, Ondřej Sukup, Aleš Dokládal.
Branky: 3. Řezníček, 27. Řezníček, 28. Malík, 40. Pruch - 33. Vaverka
Vyloučení: 1:3
Využití: 1:0
Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1

Turnaj ohodnotil obránce a vedoucí mužstva Filip Zelníček: „Myslím, že jsme hráli ve výsledku dobře, ne-li lépe, než minule. Aligátoři měli posily z Národní ligy a Bojanovice věděly, co chtějí hrát, takže to nebyl vůbec jednoduchý turnaj. Vypracovali jsme si více šancí, než v předchozích zápasech, na druhou stranu jsme vlastními chybami dokázali vytvořit i pár šancí pro soupeře, kterých naštěstí nebylo moc a když už, tak nás podržel gólman, za což jsme rádi. Ve výsledku jsme se asi nadřeli více než minule, ale z mého pohledu byl teď obtížnější soupeř. Jako hlavní pozitivum vidím, že jsme do obrany dokázali hrát to, co jsme chtěli."

Další turnaj odehrají muži v neděli 16. listopadu na hale VUT, kde se utkají se Sokolem Brno 1 EMKOCase Gullivers B a TJ Hodonice

Autor: Mojmír Pruch (28.10.2019)