Související zápasy

Florbal Židenice

Mužské áčko se vrátilo z Dubňan s šesti body

První výjezd mimo Brno v tomto ročníku čekal v neděli na muže. Proti céčku TROOPERS a Lanžhotu se totiž postavili v Dubňanech.

Úvodní tři kola Jihomoravské ligy se v podání mužů nedají hodnotit příliš kladně. V dosavadním průběhu totiž dvakrát prohráli a jednou vyhráli až na nájezdy. Jelikož muži chtějí konečně postoupit do vyšší soutěže, další zaváhání by si neměli dovolit. S cílem vybojovat všech 6 bodů tak v neděli vyjeli až do Dubňan. Na "Želvě" je čekaly dva zajímavé souboje, s nevyzpytatelném céčkem TROOPERS a loňským účastníkem Regionální ligy Lanžhotem. První zmíněný tým disponuje několika šikovnými individualitami a umí potrápit každého soupeře. Naopak druhý soupeř dlouhodobě působil ve vyšší soutěži a dalo se tak očekávat, že bude předvádět kvalitní florbal.

První soupeř přijel na turnaj pouze s devítičlennou posádkou, což lépe fyzicky připraveným Židenicím vyhovovalo. První třetina pro ně navíc vyzněla lépe. Skóre nejprve otevřel Mojmír Pruch, kterého následoval o pouhých sedm sekund později Martin Fencl. Áčko se snažilo nepřizpůsobovat slabšímu tempu soupeře, bohužel se mu v druhé části nepodařilo přidat více branek. Jedinou tak vsítil Pruch, pro kterého to byl druhý zásah v zápase. Do třetí třetiny si Židenice přinesly tříbrankový náskok, který se jim ale brzy začalo dařit navyšovat. Během sedmi minut se prosadili hned pětkrát! Na 4:0 zvyšoval Lokos a poté se dvakrát do statistik zapsali Daniel se Zelníčkem. Domácí těsně před koncem zaznamenali čestný úspěch a překazili tak Filipu Gotschimovi v brance čisté konto. TROOPERS sice hráli dobře, ale na body to nestačilo. Áčko zvítězilo jasně 8:1.

Hodnocení trenéra Michala Havelky

"V prvním utkání jsme měli hru poměrně pod kontrolou. I když soupeř hrát uměl, byli jsme zejména kondičně lépe připraveni. Obě dvě formace předvedly poměrně dobrý výkon při defenzivě. Bohužel jsme v utkání občas nesmyslně chybovali při rozehrávce, nebo následnému přenesení hry dopředu. Mnoho situací končilo soubojem u mantinelu či soupeřovým brejkem z důvodu našich zbrklých rozhodnutí. Velmi dobrý výkon v bráně podal Filip. Z celkového hlediska se nejednalo o ničím specifické nebo náročné utkání. Důležité bylo nepodřídit se tempu soupeře, a to se nám podařilo."

Druhý zápas proti Lanžhotu nenabídl gólové hody a bohužel ani zajímavou podívanou. Hrál se tvrdý, nepříliš líbivý a také kouskovaný florbal. Do vedení se dostal soupeř, který využil nabídku samostatného nájezdu. Muži na inkasovaný gól zareagovali téměř okamžitě, minutu na to totiž srovnal Filip Zelníček. Hned v první minutě druhé třetiny se žideničtí poprvé dostali do vedení z hole Marka Drápala. Lanžhot mohl brzy vyrovnat, ale druhé trestné střílení už Starý neproměnil. Přesto i druhá třetina skončila stejně jako ta první, tedy 1:1, vyrovnal totiž Gál. Pět minut po začátku třetího dějství došlo po vyloučení na obou stranách ke hře 4 na 4. Dvojice Zelníček Sikora využila zkušenosti z amatérské florbalové ligy a po deseti sekundách tuto situaci využila a zajistila rozhodující gól utkání. Ondřej Lokos o čtyři minuty na to zvýšil na 4:2 a zdálo se, že by žideničtí mohli náročný duel dotáhnout do vítězného konce. Lanžhotu se ale přece jen podařilo zápas ještě zdramatizovat, využil totiž druhý ze tří nájezdů! Ve zbylých dvaceti sekundách už se ale nic zásadního na hřišti neodehrálo, a tak áčko doslova vydřelo důležité tři body. Body, které mohou hrát v boji o postup do Regionální ligy zásadní roli.

"Druhé utkání proti Lanžhotu nenabídlo zrovna pohledný florbal. Už v úvodu utkání bylo jasné, ze pokud chceme bodovat, musíme vítězství doslova utrpět. Celkově vzato bylo pro nás toto utkání jednoznačným potvrzením, že chceme postoupit a takových zápasů zažívat pokud možno co nejméně. Ačkoliv jsme nepředvedli v mnoha směrech zcela ideální výkon, je toto utkání velmi složité celkově zhodnotit. Pozitivní je, že velmi dobře utkání ustál brankář Matouš Pokorný, na jehož výkon bylo v takovém utkání spolehnutí. Slušně pracovala první formace z hlediska herní kombinace. Do další časti sezony budeme připraveni i takový typ zápasu zvládnout mnohem lépe, abychom zbytečně nedávali soupeřům pocit, že mají vítězství na dosah, protože těsný výsledek v tomto utkání ne zcela reflektoval reálný obraz hry. Mužský A tým nyní čeká měsíční zápasová přestávka, během které budeme velmi poctivě tréninkově pracovat, abychom se po soutěžní pauze vrátili lepší a silnější. V dosavadní části sezóny jsme si nevedli zcela ideálně a některé prvky ve hře musíme během zápasové přestávky zlepšit."

Muži znovu opráší florbalky až v prosinci. Na hale VUT budou mít další náročný úkol - popasovat se s béčkem Gullivers a podruhé v řadě s Lanžhotem.