Oslabené dorostenky vybojovaly plný počet bodů

Celek dorostenek v sobotu 7. prosince odehrál první domácí turnaj v této sezóně. V dopoledních hodinách se nejprve utkal s lídrem tabulky Znojmem a následně změřil síly s Aligators. I před několik absencí zvládly dorostenky obě utkání a na domácí půdě neztratily ani bod.

Chřipková epidemie skolila hned několik dorostenek, a tak na domácí turnaj vyrazily pouze v desíti hráčkách. Se Znojmem, které mohlo počítat s 18 hráčkami, se hrál od úvodního hvizdu vyrovnaný zápas. Už ve druhé minutě však otevřela skóre Markéta Smutná, kterou o tři minuty později napodobila Iveta Špičáková. Židenice do konce první třetiny náskok neuhlídaly a inkasovaly z hole Makovičkové. Znojmu se ve druhé třetině podařilo vyrovnat, ale ani ne o minutu později vrátila vedení na stranu pořadatelského celku Michaela Sabolová. Sporný moment přišel ve 29. minutě, střela znojemské Prokešové nejspíše zazvonila na tyčce, což rozhodčí i přes údiv diváků, židenických, ale také několika domácích hráček, uznali za branku. Podivná situace však Dračice spíše nakopla. O minutu a půl později poslala Židenice do vedení Kristýna Straková a ta samá hráčka přidala i poslední pátou branku. Oslabené Židenice tak překvapily lídra tabulky a zvítězily 5:3.

„Chřipková epidemie zasáhla bohužel i náš tým, z 15 hráček zůstalo jen 10. Věděli jsme, že první zápas bude těžký, protože jsme hráli s vedoucím týmem soutěže. Hra byla od začátku až do konce vyrovnaná. Ve třetí třetině vstřelilo Znojmo vyrovnávací gól, o kterém nebylo jasné, jestli vůbec byl nebo ne. To holky nakoplo, dokázaly odskočit o dva góly a nakonec zvítězit“, okomentovala první zápas trenérka Eva Smutná.

Dorostenky měly co vracet druhému soupeři, tedy Aligators. V prvním vzájemném měření sil totiž prohrály 4:6. Od začátku zápasu provázelo obě družstva pomalejší ospalé tempo. Do vedení se v 10. minutě dostaly Aligátorky, ale o pouhou minutu později vyrovnala Anna Klvačová. Ještě v první třetině dokonaly Židenice obrat, když se prosadila Michaela Sabolová. Dorostenky posbíraly poslední kousky sil, a dokonce přidaly další tři branky. Postupně se trefily Eliška Stehlíková, podruhé v utkání Michaela Sabolová a svou již 19. branku v této sezóně přidala Kristýna Straková. Dračice tak porazily své soupeřky 5:1 a na domácím turnaji vybojovaly 6 bodů.

„Ze začátku bylo tempo ospalé a první branku vstřelily Aligátorky. Holky ale zabraly a zápas dotáhly do vítězného konce. Na začátku turnaje jsme po holkách chtěly dvě věci – postavení při bránění a postavení při útočení. V obou zápasech to fungovalo, i když tam byly menší chybičky. Ale i tak jsem spokojená. To, že holky vyhrály, je pro ně něco navíc. Zaslouží si obrovskou pochvalu, že i přes velkou absenci spoluhráček do toho daly opravdu vše“, dodala k druhému zápasu a celkově k domácímu turnaji trenérka Smutná.