Předvánoční dvojzápas přinesl 3 body

Po delší pauze způsobené reprezentační přestávkou, absolvovaly ženy před svátky víkendový dvojzápas. V pátek večer přijely do Brna mistrovské Vítkovice a v neděli se pro změnu ženy vypravily do Olomouce.  Oba zápasy přitom dopadly podle předzápasových očekávání. Ženy získaly 3 body, potom co podlehly Vítkovicím 3:7 a porazily Olomouc 4:2. Přelom roku tak stráví na 6. místě, které by zajišťovalo postup play-off.

Dlouhá, téměř měsíc trvající reprezentační přestávka nabídla možnost doléčit drobná zranění a nachystat se na poslední část soutěže, kde děvčata ještě budou muset hájit postupovou osmičku. Prvním soupeřem, který do Brna po pauze zavítal, byly Vítkovice. Dlouhá zápasová přestávka způsobila pomalejší vstup do utkání, kdy tým rytířek z Vítkovic, nabitý reprezentantkami čtyř zemí, v první třetině doslova převálcoval domácí družstvo. Postupně se prosadily Buczek, Husková, Šídlová a Trošková. Stav po první třetině tak vyzněl jednoznačně pro Vítkovice – 0:4. Ve druhé třetině už se ženy konečně dokázaly vyrovnat tempu vedoucího týmu soutěže a nepouštěly Vítkovice k dalším šancím, které by vedly k navýšení vedení. Ke zlepšení celkového dojmu scházelo už jen snížení skóre.

Toho se domácí dočkaly až ve třetí třetině, kdy skórovala Filipová. Rozdíl tří branek ale netrval dlouho, ještě v té samé minutě se prosadila Husková. Oproti první třetině Židenice předváděly lepší výkon, ale na vítkovické hráčky to nestačilo. Naopak v čase 49:34 se znova prosadila vítkovická Plánková. Technicky vyspělejší soupeřky se ve hře přetlačit nedařilo, ale po rychlé rozehrávce si svůj prostor našla Dernerová a snížila na 2:6. Vítkovice ale kontrovaly brankou Maděrové. O pár vteřin později přišlo další snížení, když si vlastní branku vstřelila Šidlová. A stanovila tak konečné skore zápasu.

Oproti pátečnímu utkání byla židenická děvčata v Olomouci v roli favorita. Hanácké soupeřky se krčí na předposledním místě a za sebou mají pouze beznadějně poslední Liberec.

Úvodní minuty utkání nenabídly příliš pohledný florbal. Na obou stranách byla znát nervozita, která vyústila v řadu nepřesností. Určitou nemohoucnost prolomila až Urbášková v čase 7:25 po přihrávce do předbrankového prostoru. Nakonec to byl ale jediný úspěšný zásah prvního dějství.

Zápas neměl pro Židenice hladký průběh. Naštěstí si Urbášková do Olomouce přivezla střeleckou formu a svým druhým gólem navýšila vedení hned v úvodu druhé třetiny. Další branky se diváci dočkali až ve 39. minutě, kdy domácí rozjásala nejprve Ryšavá a o chvíli později vyrovnala Barvíková.

Židenice začaly potvrzovat roli favorita až ve třetí třetině. A to především herní převahou na hřišti, která se postupně přetavila v kýžené brankové vedení. Nejprve Hubáčková našla úplně volnou Dernerovou zpoza brány a ta byla tváří v tvář Kubíčkové nekompromisní - 3:2. Střeleckou formu pak potvrdila Urbášková, která dělovkou pod tyčku zkompletovala hattrick. Ženy tak zakončily prosinec vítězstvím a znatelně se přiblížily postupu do vyřazovací části soutěže.

Další zápas čeká K1 Florbal Židenice až v roce 2020, kdy na domácí půdě 5. ledna přivítají KM automatik FBK Jíčín.