Skvělý výkon proti Chodovu na body nestačil

Desáté extraligové kolo znamenalo další výjezd do Prahy, kde ženy vyzvaly aktuálně druhý tým tabulky – FAT PIPE FLORBAL CHODOV. Hráčky Chodova plní roli jednoho z favoritů na titul, hořkost porážky zatím poznaly jen s úřadujícími mistryněmi z Vítkovic. Židenice po dvou porážkách v řadě dlouho vzdorovaly, nakonec však Chodov potvrdil roli favorita a vyhrál 5:3.

Ženy Chodova v počáteční fázi zápasu potvrzovaly roli favorita. Úvodní tlak přetavila v páté minutě v první chodovskou branku Belicová. Chodov ihned po prohraném buly začal aktivně napadat hluboko v obranném pásmu Židenic. Brněnským ženám se ale podařilo přehrát napadající hráčky a po dorážce se prosadila Šárka Staňková. Byl to ale Chodov, který určoval ráz utkání: důkazem jsou toho i dvě rychlé branky Řepkové s Pláškovou, které padly v rozmezí 94 vteřin.

V druhé třetině pražský tým pokračoval v tlaku. Soustředěné bránění ale bylo efektivní. Pečlivá obrana a rychlý protiútok přinesly snížení ve 25. minutě, kdy potrestala zaváhání obrany nenápadnou střelou z otočky Eva Nečasová. Přerušila tím tak silnou pasáž Chodova, jehož hráčky hubené vedení a neschopnost proměňovat příležitosti znejistělo. To vedlo ve 35. minutě dokonce k time-outu domácího trenéra. Chodovské Lvice se uklidnily a znovu krůček po krůčku začaly okupovat polovinu Židenic. Postupný zámek vedl šest vteřin před koncem třetiny ke druhé brance Pláškové. Ta tak zvýšila už na 4:2.

I ve třetím dějství Dračice nadále úspěšně vzdorovaly útokům Chodova. Dokázaly si navíc vypracovat řadu slibných příležitostí. Ve 46. minutě měla snížení na holi Barbora Sedláčková, jejíž gólovou radost přerušila tyčka. Radost jí přineslo až další pohledné přečíslení o osm minut později - 4:3!  Naději na jakýkoli bodový zisk ale v čase 56:53 utnula Preisslerová krásnou střelou pod horní tyč.

Židenické hráčky podaly skvělý výkon, ale na favoritky nestačily, a nakonec prohrály těsně 3:5.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - K1 Florbal Židenice 5:3
branky:
5. Kristína Belicová, 8. Martina Řepková, 9. Magdaléna Plášková, 40. Magdaléna Plášková, 57. Eva Preisslerová - 5. Šárka Staňková, 25. Eva Nečasová, 54. Barbora Sedláčková; rozhodčí: Tomáš Kapr - Michal Tichý; vyloučení: 3:0; využití: 0:0; diváků: 72; zásahy brankářů: Jana Christianová 17 - Lenka Remešová 18; po třetinách: 3:1, 1:1, 1:1;