Slibný úvod k vítězství nevedl. Ženy padly s Bohemians

Sváteční duel se nepovedl podle představ. A to i navzdory slibnému úvodu. V přímém souboji o páté místo zvítězily hráčky FbŠ Bohemians, které oproti Židenicím dokázaly využít své šance. Alespoň malou útěchou byl při výsledky 10:5 hattrick Martiny Indrové.

Pondělní utkání mělo pro hráčky zvláštní náboj, případné vítězství posune tým na 5. místo a zajistí značný náskok nad týmy pohybující se pod 8. příčkou zajišťující účast v play-off. Židenické hráčky s tímto vědomím vstoupily do hry aktivně a už v sedmé minutě rozvlnila síť domácí brány poprvé Janečková. Na její zásah ale dokázala o pět minut později odpovědět Reischlová. Hra se znovu vyrovnala. Oba týmy se střídaly v držení míčku i v útocích. Při jednom z nich byla vyloučena domácí Loudová a tuto početní výhodu zužitkovala svým prvním gólem v zápase Indrová.

Ve druhé třetině ovšem začal herní koncert v podání domácích hráček. Poprvé se do vedení Bohemians dostaly po střele Bartoškové v šestadvacáté minutě. A ve vedení už zůstaly až do konce zápasu, navzdory tlaku, který si židenické hráčky dokázaly vytvořit zejména v poslední desetiminutovce utkání. O jeho osudu se ale rozhodlo dříve - především v začátku třetí třetiny, kdy Bohemačky během prvních čtyř minut vstřelily tři branky. Dostaly se tak do vedení 8:4. Indrová sice dokázala snížit na 8:5, nicméně šestou branku z hole Sedláčkové neuznaly rozhodčí z důvodu posunuté brankové konstrukce. Bohemians ke svému vedení dokázaly přidat ještě další dvě branky. Pojistily si tak konečné vítězství 10:5.

Židenické hráčky čeká další pražský soupeř, tentokrát Tatran Střešovice. Ten se v tabulce nachází hned příčku pod Židenicemi. Přijďte děvčata podpořit, aby na domácí půdě udržely 6. příčku a přiblížily se play-off. Zápas se odehraje v neděli od 15:00 na MSH Vodova.

FbŠ Bohemians - K1 Florbal Židenice 10:5
branky:
13. Eliška Reischlová, 18. Hana Poláková, 26. Natálie Bartošová, 32. Adéla Bočanová, 36. Hana Poláková, 41. Adéla Bočanová, 43. Eliška Reischlová, 44. Aneta Toulová, 52. Šárka Staňková (vl.), 60. Hana Poláková - 7. Natálie Janečková, 15. Martina Indrová, 38. Martina Indrová, 39. Barbora Sedláčková, 45. Martina Indrová; rozhodčí: Barbora Beranová - Lucie Hejnová; vyloučení: 4:4; využití: 3:3; diváků: 95; zásahy brankářů: Daniela Kreisingerová 19 - Karolína Krištofová 14; po třetinách: 2:2, 3:2, 5:1