Starší žákyně mají za sebou final four

Starší žákyně po základní části skončily na 4. místě a tak je čekala nadstavbová část. Final four se odehrálo na brněnském VUT, kde jej hostil Hattrick.

Po povedené sezóně postoupily starší žákyně na finálový turnaj čtyř nejlepších týmů ligy starších žákyň - skupiny 6. V semifinále se potkaly s Hattrickem Brno, který do utkání vstoupil lépe a vytvořil si během první třetiny brankový náskok. I ve druhé části nejdříve skóroval soupeř, načež ale reagovala Dorota Šedá. Ta díky své brance snížila stav utkání na 1:2. Netrvalo dlouho a Hattrick si vzal své dvoubrankové vedení zpět na svoji stranu. V závěrečném dějství se Židenicím povedlo svého soupeře dohnat! Nejdříve skórovala Nela Horáková a k ní se přidala Aneta Štěpánová. Stav utkání byl tímto nerozhodný 3:3. Stačilo jen málo k tomu, aby židenické holky vstřelily rozhodující trefu. To se však nestalo a vítěžně ze semifinálového utkání odešel soupeř a zajistil si tak místo ve finále. Pro Židenice to znamenal zápas o 3. místo se Znojmem.

Do zápasu o 3. místo vstoupily holky trochu ustrašeně, avšak chtěly zvítězit. Hned v prvních vteřinách dostala svůj tým do vedení Sofie Pechurová po povedené střele na bližší tyč. V průběhu první části však soupeř navýšil skóre o tři branky a dostal se tak do vedení. Druhou třetinu zahájila svojí druhou trefou Pechurová, avšak záhy Znojmo reagovalo. Parádní brankou se prosadila také Nela Horáková, která dorazila míček do brány ze vzduchu těsně pod úrovní kolen. Tyto tři góly však na vítězství starších žákyň nestačilo a opět se radoval soupeř. Je však nutné dodat, že dostat se vůbec na tento turnaj bylo úspěchem a zároveň odměnou za to, jak holky během sezóny makaly a i když tým muselo doplňovat spousta mladších holek, popraly se s tím všechny na výbornou a mladší žákyně, které jsou zvyklé na trojkový florbal, dokázaly být platnými hráčkami na velkém hřišti.

Hodnocení trenéra starších žákyň Dana Lošťáka:

"V prvním utkání final four nás čekal Hattrick Brno, technicky i fyzicky silnější soupeř. Tým, který byl nebezpečný ve finální fázi a nebál se napadat. Motivace holek byla před utkáním jasná, vrátit Hattricku porážku v základní části. S tímhle nastavením, kdy holky nechtěly soupeři nechat nic zadarmo, se šlo do souboje v semifinále. Ze začátku hry byl soupeř brankově úspěšnější a i přes naši snahu jsme nebyli schopni vstřelit první branku. Hattrick dokázal vstřelit první tři branky a my jsme dokázali prolomit naše neúspěšné šance až před koncem druhé třetiny. Branka, která nám velmi pomohla s psychikou a do třetí třetiny jsme mohli lépe vstoupit my. Ve třetí třetině se nám podařilo dotáhnout soupeře dalšími brankami, ovšem čtyři minuty do konce utkání vstřelil rozhodující branku soupeř.
Semifinálové utkání s Hattrickem nám ukazuje, že hrát se dá s každým, ale je potřeba do utkání vstoupit se správně nastavenou hlavou.

V utkání o třetí místo jsme poměřili své síly se Znojmem. Týmem, který fyzickou hrou byl silnější ale technickou srovnatelný s námi. Ovšem do tohoto utkání jsme nevstoupili s dobře nasatavenou hlavou. V sezóně se nám již Znojmo podařilo porazit a s tímto nastavením, že se to udělá samo, jsme šli do tohoto utkání. Ve hře se nám nedařilo správně přepínat mezi útočnou a obrannou fází hry a dostupovat protihráčky, z toho plynuly lacině obdržené branky.

Na konec bych chtěl pochválit a poděkovat holkám za skvěle odmakanou sezónu!"