Související zápasy

Florbal Židenice

Starší žákyně sebraly ve Zlíně 3 body

O víkendu odjely starší žákyně na výjezd do Zlína, kde svedly dvě brněnské derby. Zápas odehrály s Gullivers a Bulldogs Brno. Jeden zápas jasně vyhrály, druhý jen těsně prohrály.

V neděli vyrazily starší žákyně na výjezd do Zlína. S sebou si vzaly dobře seřízené florbalky, protože v prvním zápase svého soupeře jednoznačně přestřílely. Proti Sokol Brno I EMKOCase Gullivers zvítězily 7:0. Brankový účet otevřela v první části Sokolová, pokračovala Štěpánová a za ní následovala Jansová s Bartošovou. Ve druhé části hry se prosadila Škorpíková, Gajdošová a gólovou smršť ukončila znovu Štěpánová. Ve třetí třetině už soupeř nedovolil Židenicím skórovat. Klíčový byl vstup do zápasu, který si trenér pochvaluje. Do druhého utkání vstupovaly žákyně proti Bulldogs Brno. Toto utkání bylo oproti prvnímu odlišné a branek padlo jen minimum. V první třetině se trefily Buldočky, ve druhém dějství měly Židenice přesilovou hru k dobru, avšak ve svůj prospěch ji nevyužily. Ve třetí třetině se opět prosadily soupeřky a poté znovu Židenicím daly šanci využít přesilovou hru. To se povedlo Lindě Bastlové a ta snížila stav utkání na 2:1. Vyrovnat se holkám bohužel i přes snahu nepovedlo a tak žákyně padly těsným výsledkem 1:2.

Hodnocení trenéra starších žákyň Mojmíra Prucha:

"Pokud bych měl shrnout turnaj starších žákyň třemi slovy, zvolil bych "Radost, Zábava a Spokojenost". Celý turnaj jsme si užívali jak na hřišti, tak i mimo něj. Na turnaj jsme vyrazili do Zlína, což je pro nás nejvzdálenější dějiště a navíc na nás čekal rozpis s nezvykle dlouhou mezerou mezi zápasy. Vstup do prvního zápasu byl pro nás klíčový, a zvládli jsme ho na výbornou, což nám pomohlo udržet se ve skvělé formě a náladě po celý turnaj. Holky předváděly pěknou kolektivní i individuální hru, a jako trenéři jsme měli jen minimum výtek. Výrazný pokrok byl vidět v naší obraně, kde správné obsazování protihráček a jejich dostupování fungovalo velice dobře, což dokazují i pouhé dva obdržené góly za dva zápasy a jedno čisté konto naší brankářky Nikči Cenkové. Hra do obrany, správné obsazování a dostupování protihráče je jedním z našich dlouhodobých tréninkových cílů. Celkově jsme včera zaznamenali jednu výhru a jednu těsnou prohru, což nás potěšilo. Musím podotknout, že za starší žákyně nám hraje velká část mladších žákyň, které zaslouží stejnou pochvalu, jako jejich starší opory. Těším se na další turnaj! PS: Navíc jsme se mohli radovat z prvního gólu za starší žákyně, který vstřelila naše posila Linda Bastlová ze Slavkova."