Související zápasy

Florbal Židenice

Starší žákyně si na konto připsaly 3 body!

V sobotu starší žákyně čekal turnaj ve Znojmě. Ve dvou zápasech dokázaly jedenkrát soupeře porazit a od domácích jednu porážku utrpěly. Skvělým individuálním výkonem se blýskla Dorka Šedá.

Do prvního zápasu vstoupily žákyně proti soupeřkám z Florbal Hodonín. Utkání mělo překvapivý průběh. Už v úvodu prvního dějství se totiž dostaly do dvoubrankového vedení soupeřky z Hodonína. Tato studená sprcha však židenické holky probrala natolik, že převzaly otěže zápasu do vlastních rukou. Do konce prvního dějství se Židenicím podařilo nejen dotáhnout svého soupeře, ale také se dostat do vedení. Díky Dorce Šedé a vlastnímu gólu soupeře tak Židenice vedly po první části o jednu branku. Ve druhé části pak touha po třech bodech židenických žákyň neutuchala. Znovu se totiž prosadila Dorka, která završila hattrick. Následoval premiérový gól za starší žákyně Emy Sokolové. Skóre ve druhé třetině upravila ještě zkušená kanonýrka Anna Škorpíková a Židenicím bylo jasné, že pokud závěr utkání zvládnou, budou se moci radovat z vítězství. A povedlo se. V posledním dějství padla sice jen jediná branka, ale i to stačilo k tomu, aby si Židenice zapsaly do své tabulky 3 body za výhru 7:2.

Ve druhém utkání nastoupily holky proti domácímu Znojmu. Hned v úvodu byly Židenice potrestány za špatné střídání. Znojmo neváhalo přesilovou hru využít a skórovat. Vedení poté ještě navýšilo chvíli před koncem úvodní třetiny. Ve druhé třetině byla hra vyrovnaná a na obou stranách padlo po jednom gólu. Za Židenice se prosadila opět Šedá. Ze strany žákyň to však bylo vše a žádného zvratu se tentokrát diváci nedočkali. Jeden gól na výhru nestačil a tak Židenice Znojmu podlehly poměrem 1:4.