Ostrava
4:9(1:1, 0:2, 3:6)
ne 7. 11. 2021 16:00 @ VUT CESA Brno 1, Extraliga žen, 11. kolo

Z přestřelky na VUT vytěžila body Ostrava

V 11. kole Extraligy žen se na brněnské půdě představily hráčky týmu FBC ČPP OSTRAVA. Celek z Moravskoslezského kraje patří dlouhodobě k týmům, který okupuje horní příčky tabulky a i v tomto utkání byl favoritem. Přes počáteční předpoklady Dračice hrály v prvních dvou třetinách s hosty vyrovnanou partii. Gólově pestrá třetí třetina ovšem rozhodla o jejich prohře 9:4.

K1 Florbal Židenice - FBC OSTRAVA 4:9 (1:1, 0:2, 3:6)

Branky: 14. Fuchsová, 41. Janečková, 53. a 60. Bílá - 9. Pudišová, 24. Sigmundová (v PH), 34. Chalupová, 43. Bačová, 49. a 52. Vrlíková, 56. Hurníková, 56. Niemczyková, 60. Mlejnková

Vyloučení: 1-0; Využití: 0-1

Zásahy brankářek: Večeřová 20 - Dupčáková 10

V neděli musely Židenice opět vzít za vděk sportovní hale VUT. Rozdílný gumový povrch sice obvykle přispívá florbalu, ale maže výhodu domácího prostředí. I přesto Dračice vstoupily do zápasu sympaticky a dokázaly odolávat silnému ostravskému týmu. Ukazuje se zde ale zajímavá spojitost mezi posledními zápasy. V předešlých čtyřech zápasech ženy ukončily první třetinu smírným skóre bez ohledu na kvalitu soupeře. Mladý tým ukazuje, že je schopný držet krok s ostatními týmy, ale nevydrží celý zápas. Toto utkání nebylo výjimkou. V 9. minutě sice poslala hosty do vedení Pudišová, ale ve 14. minutě domácí srovnaly. Alena Večeřová ze svého brankoviště přesně vybídla Viktorii Fuchsovou, která zaznamenala už 8. branku v této sezóně. Další první třetina tak skončila smírným skóre.

Ve druhé části Ostrava začala na hřišti dominovat. Zvýšená aktivita vedla k častějším útočným výpadům. Ve 24. minutě hasila Sedláčková jeden z útoků jen za cenu dvouminutového faulu. Následnou přesilovku hosté sehráli perfektně a již po 7 vteřinách se ujali vedení. Další minuty měla Večeřová plné ruce práce, ale držela domácí stále ve hře. Bohužel ale nedosáhla na střelu Chalupové, která zvýšila na rozdíl dvou branek. V závěru třetiny Dračice sice dostaly šanci v podobě trestného střílení na snížení skóre. Petra Bílá ale bohužel na Dupčákovou nevyzrála. Před závěrečnou třetinou tak Dračice na Ostravu ztrácely dvě branky.

Vstup do závěrečné třetiny byl z pohledu Židenic jako z říše snů. Už po 25 vteřinách od úvodního hvizdu našla Bílá úplně osamocenou Natálii Janečkovou. Ta chladnokrevně zavěsila a snížila na rozdíl jediné branky. Vyrovnání bohužel nepřišlo. Naopak Bačová záhy dorazila střelu Škopkové a vrátila tak Ostravě dvoubrankové vedení. Tato trefa rozjela brankovou smršť, v posledních 12 minutách padlo sedm branek. Bohužel většina skončila v síti Večeřové. Gólovou smršť otevřela Vrlíková dvěma slepenými góly. Pak ale přišla Židenická radost, když skrumáž v brankovišti využila Bílá. Jednalo se však o ojedinělý počin a o chvíli později opět přišly dva góly hostů. Prosadily se Hurníková a Niemczyková. Petra Bílá si ještě v závěru alespoň vylepšila osobní statistiky. Po kvalitním napadání Janečkové dokázala pohotově překonat Dupčákovou. Ale i přesto, že branka padla 12 vteřin před koncem, nejednalo se o poslední gól zápasu. Ještě 3 vteřiny před koncem zápasu upravila Mlejnková na konečných 4:9.

Vyrovnané první třetiny přinášejí naději do příštích zápasů. Tým a trenéři ale musejí najít a vyřešit důvod poklesu výkonnosti v průběhu zápasu. Další příležitost dostanou brněnské Dračice už v neděli na půdě MITEL Florbalová akademie MB.

Autor článku: Ondřej Vývoda