Z prvního turnaje v Morkovicích se muži vrátili bez bodu

Po dlouhé letní pauze se konečně vydal téměř nový mužský tým na první turnaj, kde je čekali protihráči Hornets Brno ZŠ Horní B a FBC Sokol Ivanovice na Hané.

Začátek prvního zápasu proti nováčkovi v lize Hornets Brno ZŠ Horní B byl jako vystřižený z noční můry. Ještě se nezačalo hrát a už se vědělo, že je problém. Polovina týmů se totiž zdržela v dopravní zácpě, což se na začátku utkání podepsalo. První gól padl už ve 22. vteřině. Nervalo dlouho a na 0:2 zvyšoval Kreslík. Do konce 1.třetiny se nepodařilo nikomu v židenickém dresu skórovat . Naopak soupeř navýšil rozdíl o jednu branku.
 Do druhého dějství přece jenom muži nastupovali za výrazně lepších okolností.  Přesto znovu inkasoval. Těsně před sirénou se konečně podařilo prorazit gólový půst, kdy po nahrávce Martina Hlaváče snižoval Ondřej Řezníček na 1:4. Pro Židenice se však jednalo o jediný zásah. Ve třetí třetině totiž znovu slavila jen záloha Hornets.

K1 Florbal Židenice - Hornets Brno ZŠ Horní B 1:5
sestava:
G – Pavel Streit, O – Jiří Picka, Michal Havlíček a Filip Zelníček, U – Ondřej Řezníček, Petr Bednář, Martin Hlaváč, Petr Ručka, Tomáš Zubík a Mojmír Pruch ©; branky: 29. Ondřej Řezníček - 1. Ondřej Dobrovolný, 4. Martin Kreslík, 11. Martin Janiczek, 20. Tomáš Reibl, 45. Martin Janiczek; rozhodčí: Martin Hudeček - Pavel Rochovanský; vyloučení: 3:7; využití: 0:1; zásahy brankářů: Pavel Streit ? - Tomáš Limberg ?; po třetinách: 0:3, 1:1, 0:1

Druhým soupeřem byl tým, který muži dobře znají už z loňska - FBC Sokol Ivanovice na Hané. Do tohoto zápasu nastoupil tým koncentrovanější, a zase o kus sehranější. Na první gól se tentokrát čekalo déle, ovšem za otevřením gólového účtu byl opět soupeř. Necelých 5 minut po něm se ale rozhodl vzít akci do vlastních rukou Filip Zelníček a sám ranou k tyči srovnal na 1:1. První třetina tak skončila za vyrovnaného stavu. Chvíli po začátku 2. třetiny se ale na Židenice svalila hrozivá šestiminutová lavina, která připsala soupeři hned 5 branek z holí Pappa, Ondráka, Pappa, Skácela a znovu Pappa. Ten tak završil hattrick. Krátká pasáž ale rozhodla celý zápas. Muži se přesto dokázali odlepit ze dna a dál už ve třetí třetině neinkasovat. Naopak se ještě stihl prosadit jediný junior na soupisce Petr Bednář, který dokázal doslova dokutálet míček za brankovou čáru protihráče při trestném střílení.

K1 Florbal Židenice - FBC Sokol Ivanovice na Hané 2:6
sestava:
G – Pavel Streit, O – Jiří Picka, Michal Havlíček a Filip Zelníček, U – Ondřej Řezníček, Petr Bednář, Martin Hlaváč, Petr Ručka, Tomáš Zubík a Mojmír Pruch ©; branky: 8. Filip Zelníček, 41. Petr Bednář - 4. Jan Kramář, 20. Dominik Papp, 21. Jakub Ondrák, 24. Dominik Papp, 24. Lukáš Skácel, 26. Dominik Papp; rozhodčí: Jakub Cigl – Zdeněk Rada; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Pavel Streit ? – Aleš Tvrdý ?; po třetinách: 1:1, 5:1, 0:1;

Další turnaj čeká na muže 12. října na SH SportPoint v Brně, kde se utkají proti TJ Čechie Zastávka a Bulldogs Brno B.

Autor: Mojmír Pruch (30.09.2019)