Ženy dovezly z Prahy veledůležité tři body

Po středečním fiasku v pohárovém utkání s Ostravou čekalo v neděli na A-tým žen utkání s pražským týmem Panthers. Domácí patří k tradičním rivalům Židenic v bitvě o první osmičku, která zajišťuje účast v play-off. Vstup do zápasu byl lehce rozpačitý, ale otočení skóre a skalp pražských Panthers zajistil zisk dalších tří bodů a posun na 6. místo v tabulce.

V nedělním pražském utkání změřily síly hráčky domácích Panthers Praha a hostujícího celku K1 Florbal Židenice. Zatímco domácí tým se v posledních dvou ročnících probojoval do čtvrtfinále soutěže, Židenicím zůstávaly dveře play-off uzavřeny a musely se spokojit se zápasy o udržení. Papírově tedy byly favority spíše domácí hráčky, což ukázaly hned v čase 1:54, kdy se po krásné florbalové akci prosadila útočnice Pitterlingová. Židenice ve snaze odčinit středeční prohru začaly ve zbytku třetiny domácí přehrávat a během první třetiny přestřílely Panthers poměrem 9:3. Střelecká aktivita však postrádala potřebnou efektivitu, a tak skóre po první třetině vyznívalo 1:0 pro Panthers.

Židenické hráčky si naštěstí aktivitu přenesly i do druhé třetiny, kde už se jim střelecké pokusy podařilo přetavit na tolik potřebné góly. Na vyrovnání se čekalo jen chvíli, kdy krásná přihrávka z rohu hřiště našla Hubáčkovou, která se z velkého brankoviště nemýlila. Dračice věděly, kdo je pánem na hřišti a tlačily se do gólových příležitostí, ale na další branku se čekalo až do 31. minuty, po dorážce a tlaku před bránou se prosadila Barbora Sedláčková, která do brány míček takřka dotlačila. O dvě minuty později se Židenice dostaly do dvoubrankového trháku, na 3:1 totiž povedenou střelou do protipohybu zvýšila Kamila Pravcová.

Ve třetí třetině se hra obou týmů střelecky uklidnila. To prolomila až Markéta Sedláčková v čase 51:52 svým prvním gólem v sezóně, který náležitě a velmi upřímně oslavila. Židenicím se po tomto gólu už dařilo hru kontrolovat a držet si dvougólový náskok. Hráčky Panthers marně hledaly klíč k tomu prolomit obranu hostů a ještě zdramatizovat závěr utkání. Za tímto účelem si i trenér domácích Jenšík vyžádal time-out v čase 58:25. Plán ale pražskému celku nevyšel a při power-play domácích naopak skórovala Dernerová do prázdné brány v 59. minutě. To už byla konečná pro domácí, paralyzovaný tým při další snaze o power-play naprosto selhal a Andrea Dernerová bez problému vstřelila po 51 vteřinách ještě jednu branku, která byla poslední tečkou nedělního utkání. Ženy si připsaly cenné body do tabulky, které ve finálním zúčtování můžou rozhodovat, kdo se letos probojuje do vyřazovacích bojů.

Panthers Praha - K1 Florbal Židenice 2:6
branky: 2. Tereza Pitterlingová, 50. Anežka Slaná - 23. Zuzana Hubáčková, 31. Barbora Sedláčková, 33. Kamila Pravcová, 52. Markéta Sedláčková, 59. Andrea Dernerová, 60. Andrea Dernerová; rozhodčí: Kateřina Hátlová - Lenka Jansová; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 85; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 22 - Lenka Remešová 13; po třetinách: 1:0, 0:3, 1:3

Další utkání ženy odehrají v sobotu 26. října v 19:00, kdy se v prvním městském derby postaví nováčkovi soutěže Bulldogs Brno. Více informací najdete na klubovém Facebooku. Tak neváhejte a přijďte Dračice podpořit!