Ženy neudržely vedení a ze zápasu s Tatranem berou pouze bod

V 9. kole florbalové Extraligy žen se hostujícímu týmu Tatran Střešovice podařilo vybojovat na půdě domácích Židenic dva body za vítězství 5:4 po nájezdech. Domácí hráčky přitom vedly ještě pět minut před koncem 4:3.

V uplynulých třech týdnech se Židenice utkaly se třetím pražským celkem. Tentokrát do Brna zavítaly hráčky Tatranu Střešovice. Pražský tým v letošní sezóně značně posílil, když se trenérského kormidla chopila bývalá reprezentační trenérka Michaela Marešová a útok doplnila Denisa Billá, rekordmanka v bodování Extraligy žen. I přesto vstoupily židenické hráčky do zápasu aktivně v úvodu kontrolovaly míček. Remešová byla prvních 5 minut naprosto bez práce. Nicméně to byla právě ona, kdo lovil ze své sítě míček jako první, když ji v šesté minutě překonala Želízková. Vyrovnání přišlo v 15. minutě z hole Andrey Dernerové. Vyrovnaný stav v závěru třetiny zvrátila hostující Vachušková po chybě židenické obrany.

Uběhlo pouhých 44 vteřin, když se domácí diváci radovali z dalšího vyrovnání. Nečasová aktivním napadáním získala míček a posunula jej na volnou Evu Urbáškovou, která srovnala na 2:2. Následná herní převaha Tatranu několikrát ztroskotala na obraně Židenic a zákrocích brankářky Remešové. Naopak to byly Židenice, které z mála dokázaly trestat. A to když se ve 31. minutě z předbrankového prostoru prosadila znovu Urbášková. Židenice převzaly vedení i otěže zápasu. I přes tlak domácích se dokázala individuálně prosadit Kopecká a vrátit vyrovnaný stav.  Střelecký účet druhého dějství uzavřela nekompromisní trefou pod horní tyč Romančáková.

Do třetí třetiny tak Židenice vstoupily s těsným náskokem 4:3. V prvních deseti minutách byly domácí víc na míčku, ale s blížícím se koncem zápasu tlak střešovických hráček narůstal. Aktivní napadání dělalo Židenicím při rozehrávce značné problémy, což vyústilo v chybu, kterou využila Prontekerová a vyrovnala na 4:4.
Tatran se ještě tlačil do brankových příležitostí, ale remízový stav vydržel až do závěrečné sirény.
Pětiminutové prodloužení vítěze neurčilo a došlo tak na nájezdy. V nich byly šikovnější a šťastnější pražské hráčky, které proměnily dva pokusy ze tří, a připsaly si tak vítězství a bod navíc.

K1 Florbal Židenice - Tatran Střešovice 4:5pn
branky:
15. Andrea Dernerová, 21. Eva Urbášková, 31. Eva Urbášková, 40. Lucie Romančáková - 6. Lucie Želízková, 19. Karolína Vachušková, 37. Veronika Kopecká, 56. Markéta Prontekerová, N Lucie Želízková; rozhodčí: Jiří Filipčík - Ondřej Filipčík; vyloučení: 1:4; využití: 0:0; diváků: 83; zásahy brankářů: Lenka Remešová 23 - Eliška Drbalová 17; po třetinách: 1:2, 3:1, 0:1, 0:0;