Ženy zaskočily ostravského favorita

Do Brna podruhé v této sezóně zavítaly hráčky FBC ČPP Ostrava. V prvním poměřování sil v rámci pohárového utkání vyhrála Ostrava rozdílem třídy, a ukončila tak židenickou pouť letošním ročníkem. FBC se navíc nachází na třetím místě tabulky, a ženy ze severu tak logicky byly favority nedělního klání. Fanoušci ale byli svědky židenické výhry 7:4, kterou hráčky zaskočily favorita, a vrátily tak Ostravě kromě pohárového utkání i těsnou prohru z 1. kola.

I přesto, že neděle byla jedním z posledních teplých a slunečných dnů v tomto roce, si do městské haly Vodova našlo cestu 107 fanoušků. Ostrava v posledním zápase porazila v městském derby Vítkovice, které dlouhodobě okupují první místo tabulky, a tak byly její hráčky jasnými favority. Oproti tomuto utkání však do Brna dorazila značně užší sestava, kde figurovalo pouze 11 hráček do pole. Opory z České reprezentace však na soupisce nechyběly. Ty se také postaraly o úvodní branku utkání, když Kotzurová našla přesně Kapcovou, která už jen usměrnila míček za záda bezmocné Remešové. Inkasovaný gól ale pravděpodobně připomněl domácím hráčkám porážku z pohárového utkání, kterou nechtěly opakovat. Do konce třetiny Židenice Ostravu přestřílely, a hlavně otočily průběžný stav z 0:1 na 2:1 po gólech Indrové a Pravcové.

Ostravský tým nepřijel do Brna v ideálním rozpoložení, což bylo vidět i na předvedené hře ve druhé třetině, ve které se hráčky dopouštěly velkého počtu chyb. Z rychlého protiútoku krásnou střelou pod horní tyč trestala hned v druhé minutě Zuzana Hubáčková. Sebevědomí Židenic plynoucí z tohoto gólu bylo na hřišti patrné, hráčky aktivně napadaly a Ostrava měla značné problémy, ze kterých vyplynula čtvrtá židenická branka z čepele Martiny Indrové. Do poloviny zápasu ještě navýšila z dorážky Natálie Janečková. Ta se dostala do šance i chvíli poté, když běžela sama na bránu. V druhém souboji ale byla lepší brankářka hostů, navíc z rychlého protiútoku ukázala svou šikovnost ostravská Hudáková, která blafákem překonala Remešovou. Opět tak zafungovalo známé sportovní pravidlo „nedáš, dostaneš“. Židenická útočnice Andrea Dernerová ale rychle odpověděla v čase 30:24, když pohlednou kombinaci zakončila střelou na zadní tyč. Ostrava pak ještě chvíli před koncem snížila na 6:3, z rozehrávky se prosadila Šromotová.

Třetí třetina začala krušnými momenty pro Židenice. Dernerová totiž při střele nešikovně zasáhla hostující hráčku do obličeje a dostala trest na 5 minut, což mohlo Ostravu vrátit do hry. Toto vyloučení Židenice sice ubránily, ale hned záhy inkasovaly, střelou z dálky do šibenice snížila na 4:6 Grossová. V posledních patnácti minutách měla Ostrava drtivý tlak. Remešová ale bránu zavřela a nedovolila zápas zdramatizovat. Při závěrečné power-play dokonala pomstu Lucie Romančáková, která upravila na konečných 7:4.

Ženy teď čeká reprezentační přestávka, během které se musí připravit na těžký dvojzápas. Těsně před Vánocemi je čeká v pátek 20.12. zápas s úřadujícími mistryněmi z 1. SC TEMPISH Vítkovice a o dva dny později duel v Olomouci.

K1 Florbal Židenice – FBC ČPP OSTRAVA 7:4 (2:1, 4:2, 1:1)