Články

Rozšířené filtrování
Zobrazeno 131 až 140 z celkem 205 článků.

Dračice ovládly derby a rok 2021 zakončily vítězně

Poslední utkání v roce 2021 a ještě k tomu brněnské derby. Zápas Extraligy žen mezi Židenicemi a Bulldogs Brno byl rozhodně největším tahákem 15. kola nejvyšší české soutěže. Hala Vodova byla svědky zajímavého zápasu, ve kterém měly Dračice od úvodního buly navrch. Přesto ke konci třetí třetiny dopustily zaváhání, které je ale nakonec body nestálo. Brno je nadále růžové díky výhře Židenic v poměru 5:4.

Tatran potvrdil roli favorita a Dračicím nasázel desítku

V sobotu odpoledne se opět naplno rozběhla Extraliga žen. Po téměř měsíční pauze ženy vyrazily k dalšímu soutěžnímu utkání do hlavního města, kde svá domácí utkání hraje mimo jiné i PSN Tatran Střešovice. Loňský soupeř z čtvrtfinále play-off má letos neskutečnou formu. Před sobotním zápasem měl na svém kontě úctyhodných 28 bodů. To Židenice zatím letos tápou a v druhé polovině soutěže je ještě čeká tuhý boj o postupové příčky. Tatran si hned od začátku utkání budoval značný náskok, který už poté pohodlně kontroloval až do konce utkání.

Dračice třikrát v zápase dotáhly ztrátu, počtvrté už se jim to ale nepodařilo

Poslední zápas před reprezentační přestávkou připadl na 17. listopadu. Během svátečního odpoledne ženy přivítaly na své půdě Panthers Praha. Stejný tým odstartoval sérii porážek 24. října. Od té doby ženy nezískaly jediný bod a propadly se na 9. místo. Středeční zápas byl plný zvratů, ale Židenice vždy tahaly za kratší konec. Nicméně se jim dařilo nepustit soupeře do výraznějšího vedení a ještě devět minut před koncem byl stav nerozhodný. Zúžený kádr ale nakonec nezvládl koncovku a připsal si další prohru v řadě. Vyrovnaný zápas, ve kterém Židenice sahaly po bodech, skončil prohrou domácích 6:8.

Ztráta s Boleslaví může mrzet. Dračice prohrály 3:5

Nedělní utkání nabídlo divákům bitvu sousedících týmů. Brněnské Dračice vyjely vyzvat tým z 11. místa tabulky MITEL Florbalovou akademii MB. Tento zápas odstartoval druhou polovinu základní části. Židenice vstoupily do zápasu dobře a v průběhu vyrovnaného utkání byly aktivnějším týmem. Nicméně jejich střelecký zmar nakonec hráčky Boleslavi potrestaly. Domácí hráčky se tak po výhře 5:3 mohly radovat z vítězství.

Z přestřelky na VUT vytěžila body Ostrava

V 11. kole Extraligy žen se na brněnské půdě představily hráčky týmu FBC ČPP OSTRAVA. Celek z Moravskoslezského kraje patří dlouhodobě k týmům, který okupuje horní příčky tabulky a i v tomto utkání byl favoritem. Přes počáteční předpoklady Dračice hrály v prvních dvou třetinách s hosty vyrovnanou partii. Gólově pestrá třetí třetina ovšem rozhodla o jejich prohře 9:4.