Související zápasy

Florbal Židenice

Dorostenci padli po nájezdech

Na další dvě utkání ligy dorostenců vyrazili kluci do vedlejších Šlapanic. Tam se utkali s Hattrickem Brno a Atlasem Blansko.

V sobotu se dorostenci zúčastnili dalšího ligového turnaje, ve kterém sehráli utkání s týmy FBK Atlas Blansko a FBŠ Hattrick Brno B. V prvním zápase se klukům nepodařilo dát soupeři jediný gól. Ostatně se to hodně dlouho nedařilo ani soupeři. Až do začátku posledního dějství byl stav utkání nerozhodný 0:0. Až ve 31. minutě utkání se prosadil soupeř z Blanska. K vyrovnání dostal příležitost Petr Svoboda, který se ujal trestného střílení. Soupeřova brankáře však překonat nedokázal a stav utkání se nezměnil. Půl minuty před koncem Blansko vstřelilo druhý gól a navýšilo na rozdíl dvou branek. Více v utkání k vidění nebylo a Židenice tak prohrály 0:2. Ve druhém utkání měřily Židenice síly s brněnským Hattrickem. V tomto zápase se dostali dorostenci do tříbrankového vedení už v první třetině. O povedený vstup se postarali Pokora a Chovanec. Ještě v první třetině začal soupeř vzdorovat a stav utkání jedním gólem snížil. Ve druhé třetině následovaly tři úvodní branky soupeře a to znamenalo, že se dostal do vedení a židenický náskok byl tatam. Minutu a půl před koncem vykřesal naději Matěj Chovanec, který stav utkání vyrovnal a díky tomu došel zápas až do nájezdů. Nájezd na straně Židenic se podařilo proměnit pouze Svobodovi a to na vítězství bohužel nestačilo. Úspěšnější byl soupeř, který v této nájezdové loterii vstřelil o gól více.

Hodnocení trenéra dorostenců Dominika Němčanského:

"První utkání bylo pro nás velice poučné. Od samého začátku se nám dařilo kontrolovat hru, tvořit hru a dostávat se do spousty střeleckých pokusů. Problémem v zápase ovšem byla naše produktivita, kdy se nám proti velice defenzivně hrajícímu soupeři nepodařilo prosadit. Hráči si za utkání ovšem zaslouží pochvalu, obzvlášť za závěrečný tlak, kdy si hráči za gólem šli a vytvořili si velké množství gólových šancí. Druhé utkání ovšem mělo opačný průběh. Podařilo se nám rychle vstřelit pár gólů, bohužel ale to mělo opačný efekt než by mělo. Místo nabraného sebevědomí, bohužel došlo k uspokojení s výsledkem a ztráty koncentrace na zápas, která se nám nesmí stávat. Soupeř převzal iniciativu v zápase a ani do konce základní hrací doby, se nám bohužel nepodařilo dostat zpátky do zápasu."