Související zápasy

Florbal Židenice

Dorostenky hrály na SportPointu

Liga dorostenek pokračovala v sobotu na brněnském SportPointu. Tam židenické hráčky nastoupily ke dvěma utkáním. V prvním z nich padly fotbalovým výsledkem a v druhém zápase nestačily na domácí Bulldogs.

V sobotu v Brně na SportPointu nastoupily ke svým dalším utkáním dorostenky. Nejdříve poměřily síly se Znojmem. To se v úvodu utkání snažilo o režírování hry avšak po první třetině převzaly otěže zápasu Židenice a diktovaly tempo. I přes úspěšnou hru na míčku se jim nepodařilo dopravit míček za záda soupeřovy brankářky. Za to soupeř dokázal potrestat chybu v rozehrávce a po samostatném úniku překonal chytající Cenkovou. Štěstí tento den přikloněno na straně Židenic určitě nebylo. Půlminutová hra 5 na 3, ani později 5 na 4 a ani power-play nestačila k tomu, aby holky stav utkání vyrovnaly. I přes velmi povedený výkon tak odcházely ze zápasu jako poražený a to fotbalovým výsledkem 1:0. Ve druhém zápase dle očekávání dominoval soupeř z Bulldogs. Pro Židenice tak byla v tomto utkání důležitá precizní obrana. Soupeř se v každé třetině prosadil po dvou gólech a získal si tak pohodlný náskok. I přes dominanci Bulldogs se Židenice snažily o snížení stavu a několik šancí si dokázaly připravit, avšak soupeřova brankářka byla vždy v pozoru. Štěstíčko se pak na holky přece jen usmálo, když dokázaly vyvinout tlak na soupeřky tak, že si míček do brány nakonec dopravily samy. I druhé utkání tak dorostenkám nevyšlo a proti Bulldogs padly 6:1.

Komentář trenérky dorostenek Natálie Janečkové:

"Ačkoliv výsledky pro nás nejsou opět příznivé, já jsem spokojená. Zásluhu na parádních výkonech má určitě sestava, která konečně nebyla omezená a mohly jsme odehrát turnaj na dvě pětky, což věřím, že už nyní bude standard a že podzimní rýmečky jsou za námi. Před prvním utkáním padly tři klíčové prvky, které chceme do zápasů dostat. Zároveň jsem se více zaměřily i na rozestavení ve hře, kterému jsme se do teď příliš nevěnovaly a to nám také dost pomohlo. Každá hráčka tak věděla, jaký je její úkol při hře bez míčku. Útok zatím necháváme spíše na kreativitě a dbáme na správné návyky. V prvním utkání se nám tak dařilo plnit víceméně všechno, ale až od druhé třetiny. V první třetině jsme chtěly hrát na míčku, ale situace jsme neřešily moc chytře a tak jsme většinu vybojovaných míčků odevzdaly okamžitě soupeři. Po zhodnocení první třetiny jsme provedly drobné změny a od druhé části jsme na míčku hrály více trpělivěji a neřešily vše zbrkle. To nám pomohlo tvořit si spoustu šancí, ale efektivita zakončení byla nulová. Doslova. Z asi téměř 30 střel jsme nedokázaly jedinou dopravit do branky soupeře. Musím ale říct, že nám v tomto zápase chybělo i trochu štěstí a to, co jsme neproměnily ten den, bychom jindy zvládly s přehledem. Velice mě potěšil výkon hráček při hře v šesti, kdy jsme si opět postupně šly pro šanci a soupeři jsme nedovolily, aby naší chybou skóroval do odkryté brány. Za výkon bychom si bodík určitě zasloužily, ale věřím, že odměnou byl pro holky dobrý pocit z dobře odvedené práce po zápase, čehož si byly vědomy. Ve druhém zápase nás čekal těžší soupeř. Soupeř, který převyšuje všechny týmy v této lize svojí fyzickou i technickou hrou. Hráčky soupeře mají spolupráci a herní činnosti jednotlivce zvládnuté nadprůměrně a oprávněně dominují soutěži. Znovu jsme si tak před zápasem osvěžily principy hry bez míčku abychom zamezily tomu, že soupeři nabídneme prostor pro kombinaci a zakončení. I přes to, že jsme se po většinu času bránily, dokázaly jsme několikrát soupeře potrápit a ohrozit jeho branku. Zápas probíhal ve velmi vysokém tempu, což nám sice značné problémy dělalo, ale popraly jsme se s tím obstojně. Myslím si, že se nám mnoho soupeřových pokusů podařilo zlikvidovat a to jak dobrou obranou, tak parádním výkonem Nikči v bráně. Se soupeřem jsme tedy sice prohrály, ale na to, kolik příležitostí měl, nedopadl zápas nijak katastrofálně a i v tomto utkání lze hledat spoustu pozitiv. Do obou zápasů znovu zasáhlo několik starších žákyň, které se dokázaly soupeřům rovnat a zároveň je pak velmi pozitivní, že na holky z řad dorostenek se můžeme ve hře spolehnout a mladším holkám dokážou podat pomocnou ruku a nést v zápasech zodpovědnost."