Související zápasy

Florbal Židenice

Dorostenky se vrátily ze Zlína bez bodu

Židenické dorostenky svoji sezonu odstartovaly na výjezdu ve Zlíně. Na venkovním turnaji na ně čekal brněnský soupeř FBŠ Hummel Hattrick Brno a FBC Dragons z Kyjova. V obou zápasech dorostenky svým soupeřům podlehly a zpátky si přivezly alespoň cenné zkušenosti.

Dorostenky v sobotu vyrazily na svůj první výjezd do Zlína. Nejdříve na hřišti poměřily síly s FBŠ Hummel Hattrick Brno a později je čekal souboj s FBC Dragons. V zápase proti Hattricku vypadal vstup do utkání slibně. Oba týmy dělaly chyby v útoku i obraně a potřebovaly čas na to, aby se do zápasového tempa dostaly. Soupeř si dokázal tvořit šancí o něco více, ale Židenice jim dokázaly spoustu šancí zneškodnit. V zápase se však Židenicím nepodařilo ani jednou prosadit, za to soupeř se ve druhé třetině rozjel a nedal se zastavit. Zápas skončil ve prospěch Hattricku 9:0. Ve druhém zápase už proti sobě stály dva rozehrané týmy, avšak už trochu unavené. Zdálo se, že židenické dorostenky jsou více na míčku, avšak chybělo více šancí a gólů. Soupeř se dokázal dostat během zápasu do tříbrankového vedení, které se snažily Židenice dorovnat a díky proměněnému nájezdu Sáry Skalníkové se mohly radovat z gólu a prvního kroku za vyrovnáním. Šancí stále bylo jen po skromnu a do konce utkání se podařilo dorostenkám vstřelit pouze jeden gól a to po přihrávce Káji Gabrhelové na Vendy Žákovou, která vyslala krásnou střelu z první a stav snížila na 2:3. Bohužel poslední krok k dorovnání zápasu už Židenice nestihly a tak těsně padly.

Komentář trenérky dorostenek Natálie Janečkové:

"Utkání s Hattrickem vypadalo ze začátku slibně. Ačkoliv naše hra působila lehce chaoticky, dokázaly jsme ubránit několik soupeřových akcí. Co se týče našich akcí, tak žádná sláva to nebyla, ale něco jsme si přece jen vytvořily. Na holkách šla vidět nějaká nervozita, nebo nejistota. Každopádně bych si troufla říct, že první třetina byla vyrovnaná. Bohužel ve druhé se nám hra rozsypala a po zmatku v předbrankovém prostoru jsme inkasovaly několik gólů, což nás pochopitelně rozhodilo. Během timeoutu jsme podnikly kroky k tomu, abychom proměňování soupeřových šancí eliminovaly, ale to se moc nepovedlo, soupeř potom vstřelil další tři slepené góly. Druhou třetinu jsme v přestávce hodily za hlavu a soustředily se na to, co nás dál čeká. Tým se povedlo zklidnit a do třetí třetiny jsme vstoupily s čistou hlavou. I když se nám nepodařilo proměnit šance a vstřelit nějaký gól, zastavily jsme soupeřův stroj a utkání v klidu dohrály. V tomto zápase nás jednoznačně limitovala hlava a nezkušenost.

Do utkání s Dragons jsme šli s tím, že se pokusíme urvat nějaké body. Ačkoliv se soupeř dostal do vedení, zápas jsme nevzdávaly a snažily se makat a nepolevovat. To se nám ale úplně nepovedlo. Podřídily jsme se tempu soupeře a koukaly jsme na něj a čekaly, co vymyslí. I přes to, že jsme si řekly, že chceme hrát aktivně a soupeře napadat, se to ve hře nedělo. Ve druhé třetině soupeř ještě dva góly přidal a my jsme měly co dělat, abychom výsledek dotáhly. Odhodlání vyrovnat nám trochu zkomplikovalo velmi přísné vyloučení s osobním trestem. Tedy nejenže jsme hrály v oslabení dvě minuty, ale dalších 10 minut jsme musely hrát v osmi lidech. To nás značně vyčerpalo, ale nakopl nás proměněný nájezd Sáry a s utkáním jsme dál chtěly něco dělat. Další gól přišel až dvě vteřiny před koncem a to na vyrovnání nestačilo.

Turnaj nehodnotím negativně. Odjely jsme v devíti hráčkách do pole, se staršími žákyněmi, novými hráčkami a vše chce čas, aby si to sedlo. V základu nám chyběly dvě důležité opory, které na poslední chvíli onemocněly. Já věřím, že postupně se budeme zlepšovat. Holky teď najedou zpět do tréninkového procesu a navíc budou mít dvojitou porci zápasů, jelikož většina bude hrát i starší žákyně. Na tomto turnaji nás limitovalo hlavně to, že jsme na všechno čekaly, nebyly jsme aktivní samy od sebe. Musíme zapracovat na spolupráci a organizaci v obraně. Hráčky, které na turnaji byly, jsou šikovné a florbalu rozumí, takže věřím, že stačí nějaký čas, aby si na nové situace zvykly a bude to fajn. Těším se na ten progres, který nás čeká. V závěru děkuji všem rodičům za spolupráci, mladým holkám za jejich odvážnost a určitě bych chtěla pochválit obě brankářky. Nelču za parádní vstup do prvního utkání a spoustu vychytaných šancí. V zápase byla skutečně oporou. A Nikču za fantastickou premiéru, kterou si v dorostenkách odbyla a vůbec se tam neztratila."