Související zápasy

Florbal Židenice

Dvě těsné prohry pro dorostence

Další turnaj pro dorostence znamenal dvě těsné porážky. V sobotu nastoupili ke dvěma utkáním a postupně vyzvali Sokol Brno I EMKOCase Gullivers B a také záložní tým Bulldogs Brno. Oba zápasy měly podobný průběh a kluci se drželi, avšak na výhru to nestačilo a museli skousnout těsné prohry.

Dorostencům o víkendu pokračovaly zápasy 2. ligy, kde se utkali se záložními týmy brněnských top celků. Nejdříve je čekal zápas se Sokol Brno I EMKOCase GulliversB a poté Bulldogs Brno Orange. Do prvního zápasu lépe vstoupili Gullivers, kteří se během první třetiny ujali dvoubrankového vedení. Židenice nedokázaly na góly odpovědět i přes to, že jim byly nabídnuty dvě přesilové hry a mohly tak těžit z početní převahy v první části. Po úvodní třetině Židenice plné elánu po přestávce skórovaly. Do soupeřovy brány se za asistence golmana Martina Starého povedlo vstřelit branku Šimonu Palasovi. Vzápětí soupeř ale znovu navýšil a opět odskočil na dvoubrankový rozdíl. V poslední části našli žideničtí kluci ještě více odhodlání a to jim pomohlo zápas zdramatizovat a vyrovnat. Nejdříve se se začátkem třetiny trefil Matěj Chovanec, čímž soupeře dostatečně překvapil. A později ještě srovnal Tomáš Caha. Stav byl srovnán, jenže poté byl tvrdě potrestán hráč Židenic za hrubost a nesportovní chování a to vedlo k vyloučení do konce utkání. Tři minuty do konce utkání tak musely Židenice čelit hře ve čtyřech a poradit si bez Marka Válka, který už do hry nemohl zasáhnout. Avšak hned vzápětí bylo uděleno vyloučení i na straně soupeře a tak byl počet hráčů na hřišti znovu srovnán. Lépe se s touto situací opět popasoval soupeř, který vstřelil gól, vzal si vedení na svoji stranu a to udržel až do konce utkání. Židenice tak padly proti Gullivers těsně 3:4.

Ani druhý zápas nebyla žádná procházka růžovou zahradou. Kluci nastoupili proti Bulldogs Brno a zápas měl podobný obraz jako ten předchozí. Soupeř se hned v úvodu dostal do dvoubrankového vedení. Avšak oproti předchozímu zápasu dokázaly Židenice zareagovat ještě v té třetině a snížení skóre poslal do brány Matěj Bařák. V první části také musely oba týmy čelit oslabením, která byla nakonec ubráněna na obou stranách. Ve druhém dějství se na gól čekalo docela dlouho, ale pak přišel, když z hole soupeře padl další gól. Židenice se stále rvaly a nechtěly dopustit další prohru. Zásluhou Lukáše Ulbricha tak snížily, ale ne na dlouho. Záhy poté Bulldogs znovu navýšili. Do konce zápasu však zbývala ještě jedna celá třetina a tak pro vyrovnání zbývalo ještě dostatek času. Ve třetí třetině se Židenicím podařilo nedostat jediný gól a naopak jeden na své konto ještě přidaly díky střele Davida Chajdy. To už ale bohužel na výhru nestačilo. Zápas opět skončil těsně v neprospěch Židenic 3:4.