Související zápasy

Florbal Židenice

Jedna výhra pro juniory z prvního turnaje

I na juniory čekal první turnaj doma. Dva zápasy sehráli na brněnském VUT proti Gepardům a Znojmu. V jednom ze zápasů dokázali uspět a připsali si 3 body do tabulky.

V sobotu na brněnském VUT bylo rušno. Nejen, že se tam odehrál turnaj starších žáků, ale svoji sezonu tam zahájili také junioři. Na ty si brousilo zuby TJ Znojmo LAUFEN CZ a Gepardi Brno. V zápase proti Znojmu bylo k vidění spoustu gólů. V první třetině, ve které byla dlouhá pauza znát, bylo spoustu nepřesností a více šancí si vytvořil a následně proměnil soupeř. Židenice vzdorovaly soupeři jedním gólem, který vstřelil Tomáš Drobek, avšak do šatny stejně žideničtí junioři odcházeli s dvougólovým mankem. To ve druhé třetině už se soupeř rozehrál více a židenickým odskočil na rozdíl pěti branek. Ve druhém dějství si Židenice zahrály také oslabení, které dokázaly ubránit. Ve třetí třetině pak soupeř znovu úřadoval a nasypal do brány juniorů ještě dalších 5 gólů. Při snaze výsledek zkorigovat se trefili Matěj Chovanec a Adam Kasal. Židenice tak padly proti zkušenému Znojmu 12:3.

Ve druhém zápase juniory čekal méně suverénní soupeř, se kterým hráli junioři otevřenou partii. Ačkoliv se soupeři podařilo dostat se hned ze startu utkání do vedení, Židenice hned chvíli na to díky Vojtovi Slavíkovi vyrovnaly. Obě družstva chtěla vedení urvat na svoji stranu, ale šance jim příliš nevycházely. Ve druhém dějství dokonce nepadl ani jeden gól, i přes to, že Židenicím byla nabídnuta dvakrát šance na skórování v podobě dvou přesilových her. Až ve třetí třetině se štěstí přiklonilo na stranu Židenic. Sice se Gepardům podařilo dostat do vedení, ale Židenice skórovaly ze dvou šancí a po dalším zásahu Slavíka a trefě Krahuly se mohly radovat z vítězství.

Hodnocení trenéra juniorů Dominika Němčanského:

"V prvním utkání jsme se utkali s nám velice známým soupeřem. V začátku utkání se na obou stranách projevila dlouhá zápasová pauza a hra byla hodně nepřesná. V průběhu první třetiny se hra ovšem zkvalitnila a byla k vidění vyrovnaná hra s šancemi na obou stranách. Zhruba v polovině utkání jsme se ovšem nechali rozptýlit okolními vlivy a přestali se soustředit na naši hru. Soupeř toho dobře využil a už nás nepustil zpátky do zápasu, který měl poté až do konce plně pod kontrolou a zaslouženě vyhrál. Druhé utkání nepřineslo tak atraktivní florbal jak první zápas, ovšem i tady se jednalo o vyrovnanou partii. První třetina byla hodně rozlítaná s šancemi na obou stranách. Ovšem poučeni z prvního zápasu jsme se snažili zůstat plně koncentrovaní a připraveni zapas zvládnout lépe. Druhá třetina byla z pohledu obou týmů hodně nepřesná a hra byla proto hodně kostrbatá a z naší strany dobře defenzivně zvládnutá. Třetí třetina byla opět o něco více záživnější, když se na obou stranách opět začaly objevovat dosti slibné šance. I když opět jako první udeřil soupeř, tak nám se podařilo dvěma rychlými góly odpovědět a zápas s velkou obětavostí dovést až do zdárného konce."