Související zápasy

Florbal Židenice

Junioři ze Zlína body nedovezli

Na výjezd do Zlína se v rámci 2. ligy vydali žideničtí junioři. Ti sehráli dvě utkání a v obou padli. Druhá prohra byla krutá, klukům se nepodařilo prosadit ani jednou.

V sobotu odehráli junioři další dvě utkání na výjezdu ve Zlíně. Nejdříve je čekal zápas s Aligators. V něm otevřel gólový účet Hnaníček a Židenice se tak rychle dostaly do vedení. Pár minut na to ale skóroval soupeř a do konce první části se ještě dostal do vedení. Nic ale nebylo ztraceno, protože koncentrovaný vstup juniorům zajistil vyrovnávací gól, trefil se Petr Svoboda. Možnost vrátit se do vedení se dostavila hned pár minut na to, když za sekání byli vyloučeni Aligators na dvě minuty. Židenice však tuto velkou šanci prováhaly a místo toho se později prosadili znovu Aligators a utkání začali otáčet ve svůj prospěch. Zbývalo půl minuty do konce druhé části a za stejné provinění jako Aligators byly potrestány i Židenice. Oslabení se vydařilo a zbývala tak téměř celá třetina na to, aby kluci zabrali a dotáhli tak utkání do vítězného konce. V posledním dějství však padl pouze jediný gól a to za záda Martina Starého. V prvním zápase tak podlehli junioři svému soupeři 4:2.

Druhé utkání proti Zlín Lions bylo už od začátku v režii domácích. Ačkoliv se soupeř projevoval postupně, pro pohodlné vítězství si přece jen dokráčel. Nejdříve se v první třetině dvakrát prosadil, čímž si vytvořil relativně slibný dvoubrankový náskok. Do druhé třetiny vstoupili junioři s tím, že se soupeři posnaží hru trochu znepříjemnit. To zapříčinilo to, že se v prostředním dějství prosadil pouze jedenkrát. I přesto byl tříbrankový náskok dostatečný na to, aby utkání kontroloval a dovedl ho do zdárného konce. Vlivem zranění a nízkého počtu Židenic došlo pravděpodobně k úpadku fyzických sil, čehož soupeř neváhal využít. Další tři góly přidal v poslední třetině a potvrdil tak svoji dominanci v tomto utkání. Vyčerpání sil potvrdila také dvě vyloučení na straně Židenic. I ve druhém utkání tak kluci padli, tentokrát poměrem 6:0.