Související zápasy

Florbal Židenice

Juniorky mají za sebou povedený vstup do sezony. Urvaly 6 bodů!

O víkendu čekaly židenické juniorky první ostré zápasy v nové sezoně 2023/2024. Družstvo s několika nováčky si nejdříve došláplo na IBK Hradec Králové, který si v nejvyšší lize juniorek odbýval svoji premiéru a den na to zdolaly i FBC Liberec. Do tabulky si tak juniorky zapsaly plný počet bodů, které jim určitě dodaly dávku motivace do dalších bojů.

K1 Florbal Židenice - IBK Hradec Králové 7:3 (3:0, 1:3, 3:0)

Branky: 8. a 57. Žampachová A., 17. Jančová, 17. Poláchová, 34. Tučková, 50. Hrazdírová, 60. Straková - 26. Skrovná, 27. a 35. Špringerová
Vyloučení: 0-1
Využití: 0-0

V sobotu se na VUT v rámci Porsche Brno Games uskutečnil zápas 1. ligy juniorek. Židenice vyzvaly nováčka soutěže IBK Hradec Králové. I přesto, že se soupeř snažil hrát na míčku a nejednou našim juniorkám způsobil komplikace, byly Židenice silnějším týmem, který dokázal utkání dovést do vítězného konce. O první gól se postarala Adéla Žampachová v 8. minutě, pro níž to byl první gól v juniorské kategorii. O chvíli později dostaly brněnské juniorky další příležitost na skórování, když byla vyloučena hráčka Hradce za špatné střídání. Tu však Židenice nevyužily. Další góly přišly 4 minuty před koncem, kdy se jen 15 vteřin od sebe prosadily obránkyně Kateřina Jančová a Adéla Poláchová. I přes to, že Hradec tlačil a nechtěl se nechat jen tak schramstnout Židenicemi, stav utkání po první třetině svítil jasně 3:0 pro domácí. Avšak stav utkání pravděpodobně mladé Dračice uspokojil a za to Hradec si v kabině odpočinul. Už v polovině druhé části totiž snížil na 3:2 a výsledek se začínal brněnským vymykat z ruky. Zdálo se, že začne přestřelka, když židenická Tučková zvýšila na 4:2, ale vzápětí na to Hradec znovu snížil na 4:3. Přestřelka se ale nekonala. Do konce druhého dějství to bylo totiž z gólových příležitostí všechno. Třetí třetina hrála více do karet domácím. Na další gól se sice poměrně dlouho čekalo, ale na dobré věci si člověk rád počká. V 50. minutě bylo totiž rozhodčími nařízeno trestné střílení. Toho se ujala technicky zdatná kapitánka týmu Viktorie Hrazdírová. Nájezd provedla s klidem a také s klidem zavěsila do protější šibenice. Židenice tak soupeři lehce odskočily a utkání začaly mít více pod kontrolou a ve svých rukách. Ani time-out hostí ke konci třetiny ke zvratu utkání nepomohl. Navyšovaly pouze domácí hráčky. Znovu se trefila Žampachová a gól také přidala Veronika Straková. Skóre na tabuli tedy ukazovalo konečný stav 7:3.

Výkony svých svěřenek okomentovala trenérka juniorek Eva Filipová: “První zápas sezóny přinesl vlažný rozjezd. Byla znát menší nervozita na florbalkách, ale v týmu panovala skvělá atmosféra, která nám pomohla dojít si pro 3 body. Pro nás těžký zápas na přípravu, jelikož jsme netušily, co můžeme od nováčka soutěže očekávat. Ten se však nezalekl a vytvořil nám náročné podmínky na hru. Postupně se holky dostávaly do tempa a dokázaly si vytvářet pěkné šance na polovině soupeře. Křížení, nahraj a běž, odskoky, … vše bylo k vidění. Ne úplně vždy se vše povedlo dle představ, ale to k procesu patří a víme, co postupně dopilovat. Jsem velmi ráda, že máme možnost zapojit i hráčky dorosteneckého věku, které se ničeho nezalekly a do zápasu naběhly ve velké parádě. Též si cením spolupráce s ostatními kluby. Těší mě, jak holky zapadly do týmu.”

FOTOGALERIE ZE SOBOTNÍHO UTKÁNÍ

K1 Florbal Židenice - FBC Liberec 6:3 (1:2, 5:0, 0:1)

Branky: 6. a 34. Žampachová A., 22. a 26. Klvačová, 25. Straková, 31. Tučková - 12. Šmídková, 18. Cidlinská, 42. Jirsová

A v neděli znovu. Juniorky čekal další náročný zápas. Tentokrát se postavily týmu FBC Liberec. Adéla Žampachová, která si za svoji parádní premiéru v sobotu vysloužila ocenění nejlepší hráčky utkání, otevírala skóre i v tomto zápase. Brzy poté ale hostující hráčky snížily a koncem třetiny přidaly ještě další branku. Po první třetině tak Židenice prohrávaly 2:1. Druhá část se však nesla plně v režii Židenic. Na své konto totiž přidaly 5 gólů! Postupně se trefily Klvačová, Straková, znovu Klvačová, Tučková a skóre nemohl uzavřít nikdo jiný než Adéla Žampachová. Poté si Liberec vzal oddechový čas a zastavil tak židenickou smršť. Liberec jakoby zamkl svoji půlku, protože do konce zápasu už nepadl z holí domácích jediný gól. Začátkem třetího dějství se sice Liberec pokusil zvrátit stav, avšak jediným gólem výsledek pouze poupravil na výsledných 6:3.

“Mám radost z několika samostatných úniků na gólmanku, které jsme si dokázaly vytvořit. Avšak v několika případech jsme mohly a měly tyto šance zužitkovat mnohem lépe. Pozitivem jsou smysluplné gólové šance, které třeba nevyšly hned na první pokus, ale gólově jsme těžily z dorážek. Konečně začínáme dotahovat situace až do úplného konce. Zaměřit bychom se měly na rychlejší a lepší řešení protiútoků soupeře. Ve většině situací jsme nedokázaly dostatečně rychle přepnout z útoku do obrany a většinu práce přebrala naše gólmanka. Jedním z cílů na sezónu, které jsme si stanovily, je přímý tah na branku a následné proměňování šancí, což se dařilo plnit. Celkově jsem s prvním herním víkendem spokojená. Dvě výhry a 13 vstřelených gólů na rozjezd sezóny je velmi příjemný stav,” komentuje nedělní zápas Eva Filipová.

Další zápas odehrají juniorky v neděli 24. 9., vydají se na výlet do Prahy, kde je čeká souboj s Bohemians. Na domácí půdu se pak vrátí o týden později, v sobotu 30. 9. vyzvou Chodov a v neděli 1. 10. pak Královské Vinohrady.