Juniorky na pražské soupeřky nestačily

Dva náročné duely čekaly na židenické juniorky o uplynulém víkendu. V sobotu se na palubovce VUT ukázal lídr tabulky Chodov, v neděli pak loňský mistr Ivanti Tigers. Oslabené juniorky bojovaly, ale silnějším soupeřkám nakonec vzdorovat nedokázaly.

K1 Florbal Židenice – FAT PIPE Florbal Chodov 1:11 (0:2, 0:2, 1:7)
Branky: 49. Žampachová – 9. Hýsková, 15. Lechnerová, 34. Bohumínská, 34. Keprtová, 45. Klinerová, 47. Bohumínská, 50. Klinerová, 51. Škorpová, 51. Majerová, 52. Bohumínská, 55. Klinerová

Úvod utkání s Chodovem byl velmi vyrovnaný, obě družstva hrála atraktivní florbal a k vidění bylo spoustu šancí. Hosté měli přece jen mírně navrch a v 9. minutě otevřeli skóre, prosadila se Hýsková. Do konce první třetiny zvýšila Lechnerová, a tak se do šaten odešlo za stavu 0:2. Židenice se silnějším soupeřem držely krok, ale nevyšla jim 34. minuta, během které obdržely rychlé dvě branky. Ve třetí třetině už byl však na hřišti pouze jeden tým. Chodovské hráčky začaly využívat své šance a povedlo se jím vstřelit dalších 7 branek. Za Dračice korigovala pouze dorostenecká posila Zuzana Žampachová, která tak zaznamenala svou první trefu v 1. lize juniorek. Domácí hráčky bojovaly, jak mohly, ale na Chodov to nestačilo. Tým z hlavního města si tak připsal 3 body za vysokou výhru 11:1.

K1 Florbal Židenice – Ivanti Tigers Jižní Město 0:9
Branky: 10. Stůjová, 20. Šnajberková, 28. Křečková, 43. Halamová, 46. Špačková, 48. Šťastková, 49. Zlatníková, 54. Stůjová, 59. Stůjová

Ani v druhém zápase nečekalo juniorky nic lehkého. Do utkání s Ivanti Tigers nastoupily ve velmi oslabené sestavě a na hře to bylo znát. Hosté byli od úvodu lepším týmem a po zásluze šli do vedení po trefě Stůjové. Juniorky však nesložily hlavy a nadále bojovaly, bohužel nedokázaly proměnit vyložené šance. I hráčky Tigers spálily spoustu šancí, několikrát si vylámaly zuby na výborně chytající Aleně Večeřové. Dvě třetiny Židenice hrály s Ivanti vyrovnanou partii, bohužel stejně jako v sobotu odpadly ve třetím dějství. Hosté toho nadmíru dobře využili a přidali několik dalších branek. I přes snahu a bojovnost tak Židenice prohrály vysoko 0:9.

Komentář trenéra Zdeňka Franka: Obě utkání byla velmi náročná. Po dvou třetinách jsme drželi poměrně slušný výsledek a vypadalo to zajímavě. Bohužel jak v sobotu, tak i v neděli nám absolutně nevyšla třetí třetina, a proto konečný rezultát z obou zápasů vypadá hodně krutě. Nejdůležitějším faktorem je HLAVA našich hráček. Nemůžu jim upřít snahu a bojovnost, ale pořád máme velký problém se zakončením. Na každý gól se neskutečně nadřeme a soupeři těchto kvalit trestají i sebemenší chybičky. Ale holky se dokážou rvát i v okleštěné sestavě a nevzdávají to."

Prostor pro nápravu budou mít juniorky v sobotu a neděli, kdy se postaví Tatranu Střešovice a Litvínovu.