Související zápasy

Florbal Židenice

Juniorky nestačily na Tatran ani Olomouc

O víkendu juniorky čekalo další dvojkolo, v rámci kterého v sobotu vyrazily do Prahy a v neděli pak do Olomouce. Oba dva zápasy skončily stejným výsledkem a ani v jednom nedokázaly juniorky zvítězit.

Nejdříve v sobotu juniorky vyrazily do Prahy, kde se utkaly s Tatranem Střešovice. V úvodu zápasu se oba týmy oťukávaly a na první gól se čekalo dlouhých 16 minut. Ve druhé polovině první třetiny se prosadila tatranská Pieczonková. To bylo v první třetině z gólových příležitostí vše. Do druhé části lépe vstoupil Tatran, když v úvodu skórovala znovu Pieczonková. Pro svůj tým tak zařídila dvoubrankové vedení. Dalšího gólu se diváci dočkali až na konci druhého dějství. Ten vstřelila Hong Anh Do těsně před sirénou. Židenice tak snížily a gól do šatny je mohl nakopnout. Pieczonková byla v tomto zápase při chuti a tak završila hattrick už v úvodu poslední části. V polovině tohoto dějství byl Tatran potrestán na dvě minuty za hrubost a tak dostaly Židenice šanci na snížení. Šanci nevyužily avšak těsně po uplynutí trestu proměnila svoji šanci Bára Zemánková. Na tento gól však vzápětí odpověděla znovu a opět Nikola Pieczonková, která se později postarala i o poslední gól tohoto utkání a dovedla svůj tým k vítězství.

V neděli čekalo juniorky druhé utkání, ve kterém se střetly s FBS Olomouc. Zápas se nezačal vyvíjet špatně. Ačkoliv se Olomouc dostala do vedení, Židenice dokázaly rychle reagovat. Zásluhou Hong Anh Do utkání vyrovnaly. Závěr třetiny si ale nepohlídaly a Olomouc se dostala znovu do vedení. Druhá třetina byla spíše v režii domácí Olomouce, která navýšila o další dvě branky hned ze začátku periody. Ve třetí třetině zásluhou Karolíny Tučkové dokázaly Židenice snížit, avšak to na výsledku utkání už příliš mnoho nezměnilo. Olomouc si s Židenicemi poradila stejným poměrem, jako Tatran. Konečný výsledek 5:2 pro Olomouc.

Hodnocení trenérky Evy Filipové:

"Zápas s Tatranem proběhl v konstantním tempu. Dokázaly jsme podchytit naše slabší vstupy do zápasu a koncentrovat se psychicky i fyzicky od prvního hvizdu. I když soupeř nevytvářel příliš velký tlak, nedařila se nám rozehrávka. Míčky jsme zbytečně přidržovaly za naší bránou a podpora od útočníků nebyla dostatečná. Z vytvořených šancí jsme se dostávaly převážně do střel z dálky, se kterými si golmanka poradila bez problému. Dostávaly jsme se často do samostatných úniků, avšak jsme tyto šance nevyužily dostatečně. Vyrovnaný souboj rozhodl nedůraz u hráčů a z toho obdržené nešťastné góly.

V utkání s Olomoucí trávil soupeř většinu času na míčku. To nás pravděpodobně z psychického hlediska tlačilo do rychlého, někdy až zbrklého zakončení. Nejvíce nás trápily individuální chyby, které následně musela hasit celá lajna. Za oba zápasy bych ráda vyzdvihla konstantní tempo během zápasu a vytvořený tlak na soupeře při rozehrávce."