Juniorky o víkendu podlehly Tatranu i Litvínovu

K dalšímu výjezdu vyrazily juniorky do Čech. V sobotu se utkaly s favorizovaným Tatranem Střešovice a v neděli zavítaly do Litvínova. Několik absencí se bohužel na výkonu týmu projevilo, juniorky nakonec domů nepřivezly ani bod.

PSN Tatran Střešovice – K1 Florbal Židenice 14:0 (5:0, 4:0, 5:0)
Branky: 1. Burianová, 3. Venclová, 10. Břešťálová, 12. Mechlová, 20. Břešťálová, 27. Paletářová, 28. Herešová, 28. Břešťálová, 31. Bartušková, 42. Venclová, 46. Panešová, 49. Venclová, 53. Herešová, 55. Paletářová

V sobotu čekal na juniorky velmi těžký duel. Třetí Tatran byl jednoznačným favoritem, a tuto pozici od úvodního hvizdu potvrzoval. Oslabené židenické juniorky se sice snažily s pražským celkem držet krok, ale to se jim příliš nedařilo. Už ve třetí minutě vedly Pražanky 2:0, a nakonec první třetinu ovládly jednoznačně 5:0. Podobný scénář se psal i v druhém dějství, Tatran pokračoval ve střelecké pohodě a Židenicím nasázel další 4 branky. Ani třetí třetina se příliš nelišila. Židenickým juniorkám rozhodně nechyběla snaha, bohužel větší kvalita byla na straně domácích. Střešovice do konce zápasu přidaly dalších pět zásahů a utkání ovládly jednoznačně 14:0.

„Tento zápas byl pro nás příliš krutý, ale musíme sklonit hlavu před silou soupeře“, okomentoval  vysokou porážku trenér Zdeněk Frank.

SK Bivojky Litvínov – K1 Florbal Židenice 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
Branky: 8. Kundertová, 15. Šalátová, 19. Vytrhlíková, 25. Bartschová – 8. Fuchsová

Litvínov do sezóny vstoupil velmi špatně a do tohoto víkendu si nepřipsal ani bod. V sobotu se však Bivojky radovaly z první výhry, když porazily druhý brněnský celek – Bulldogs. Židenice tak v tomto utkání byly mírným papírovým favoritem. Své role se zhostily poměrně dobře a úvod zápasu začaly v dobrém tempu. Dokonce otevřely skóre, když se v 8. minutě střelecky prosadila Viktorie Fuchsová. Bohužel to však bylo z hostující strany vše. Ještě v té samé minutě se Litvínovu podařilo vyrovnat a do konce první třetině skóre dokonce otočit. Ve 25. minutě přidala čtvrtou branku domácích Bartschová, na což už židenické juniorky nedokázaly reagovat. Bivojky si už náskok pohlídaly a Židenice porazily 4:1.

Kouč Frank byl rozmrzelý hlavně z výkonu rozhodčích a absence několika hráček: „Tento dvojzápas se mi strašně těžko hodnotí. Když jedete na výjezd se zdravotně zdevastovaným týmem, není to nikdy zrovna ideální. Ale i přesto nemůžu holkám upřít snahu a bojovnost, zvládly to dobře. K zápasu v Litvínově se vyjadřovat nebudu a ani nechci, protože ho hrubě ovlivnily dámy rozhodčí. Pozitivem víkendu ovšem bylo, že holky se nevzdávají a snaží se hrát až do konce zápasu, což je obrovský posun kupředu. I herně se posouvají, ale hodně nás trápí nemohoucnost v zakončení. Ale to zlomíme!“

Prostor k nápravě mají juniorky tuto sobotu, kdy v brněnském derby vyzvou poslední Buldočky.