Juniorky ukončily sérii proher a doma získaly 6 bodů

Pět porážek v řadě. Takovou bilanci měly juniorky během listopadu. Černou sérii chtěly ukončit o víkendu, kdy se na domácí hale VUT utkaly v sobotu s Plzní a v neděli s Panthers Praha.

K1 Florbal Židenice – FBŠ Slavia Plzeň 7:3 (3:0, 0:1, 4:2)
Branky: 6. Staňková, 10. Staňková, 18. Nečasová, 54. Nečasová, 55. Straková, 57. Rybníčková, 58. Sabolová – 25. Vachovcová, 46. Kaslová, 47. Vachovcová

V sobotu v podvečer se juniorky postavily hráčkám Plzně. Domácí děvčata vstoupila do utkání lépe a první třetinu doslova ovládla. Skóre otevřela v 6. minutě Šárka Staňková. Stejná hráčka využila o čtyři minuty přesilovou hru a zvýšila na 2:0. Židenickým se do konce první třetiny podařila přidat ještě jedna trefa, tentokrát z hole Evy Nečasové. V druhém dějství začala Plzeň ožívat a po pěti minutách snížila. Domácí tým se nemohl dostat do tempa, čehož hosté náramně využili ve třetí periodě. Na rozdíl jedné branky snížila Kaslová a minutu na to srovnala druhým zásahem v zápase Vachovcová. Židenice se však nevzdaly a vedení vrátily na svou stranu díky velmi povedené čtyřminutovce v závěru utkání. V 54. minutě se podruhé prosadila Eva Nečasová, o minutu později zvýšila na rozdíl dvou branek Kristýna Straková. Za necelé dvě minuty skórovala i kapitánka Kateřina Rybníčková a definitivní tečku za utkáním obstarala Michaela Sabolová. Zaváhání z druhé a třetí třetiny juniorky nakonec body nestálo, Plzeň porazily 7:3.

Trenér Zdeněk Frank chválil své svěřenkyně zejména za psychickou odolnost a bojovného ducha: „Konec dobrý, všechno dobré. Zápas jsme dobře rozehráli, bohužel ve druhé třetině nás soupeř zatlačil a srovnal vývoj. Po korekci v sestavě jsme se vrátili zpět do zápasu a utrhli vítězství. Musím holky pochválit za bojovnost a za psychickou odolnost.“

K1 Florbal Židenice – Panthers Praha 5:2 (2:2, 0:0, 3:0)
Branky: 4. Straková, 7. Rybníčková, 44. Nečasová, 50. Rybníčková, 54. Machalová – 12. Hošková, 17. Novotná

I nedělní popoledne se odehrávalo ve znamení florbalu. Juniorky nastoupily ve 13 hodin proti pražským Panthers, které se před tímto kolem nacházelo na 14. místě tabulky. I do tohoto zápasu vlétly Židenice velmi dobře a v 7. minutě vedly již 2:0, do vedení juniorky poslala Kristýna Straková a o pár minut později zvýšila Kateřina Rybníčková. Ještě během první třetiny však domácí vedení ztratili, snížení obstarala Hošková a vyrovnání Novotná. I nadále se hrál vyrovnaný zápas, 41 diváků ale v druhé třetině branku nevidělo. Rozhodnutí přineslo až třetí dějství. Čtvrt hodiny před koncem základní hrací doby poslala Dračice do vedení Eva Nečasová. O šest minut později juniorky utekly do dvoubrankového trháku, druhý zásah v zápase zaznamenala Kateřina Rybníčková. Panthers se ještě snažily s nepříznivým skóre něco udělat, ale veškeré snahy utnula šest minut před koncem Eliška Machalová. Příležitost k šesté brance dostala Monika Zimolová, ale trestné střílení neproměnila. To však židenické hráčky nemuselo mrzet, díky třem brankám v poslední desetiminutovce zvítězily 5:2.

„Upracované, ale zasloužené vítězství. Téměř celý zápas chyběl pohyb a drajv, ale nakonec se nám podařilo prokletí zlomit a dotáhnout naše snažení do vítězného konce“, prohlásil k nedělnímu duelu trenér Zdeněk Frank.

"Víkend se nám bodově podařil. Konečně jsme protrhli smůlu a především stříleli góly. V sobotu proti Plzni jsme ale opět nedokázali udržet tempo a nastoupený trend. Soupeř nás ve druhé třetině zaskočil důrazným napadáním a dokázal pro nás slibný vývoj srovnat. Ač nerad, sáhl jsem do sestavy, což naštěstí ovoce přineslo a zápas jsme nakonec urvali. Byl to první zápas sezóny, kdy se nám podařilo soupeřky uběhat. Bohužel i v neděli proti Panterkám jsme neudrželi koncentraci a nechali je srovnat skóre. Holky ale nesložily zbraně a prokázaly morál a psychickou odolnost tím, že zápas nezabalily a šly si pro výhru. Výkon byl sice horší, ale na body naštěstí stačil", dodal k bodově plodnému víkendu trenér Frank.