Související zápasy

Florbal Židenice

Juniorky z domácího turnaje urvaly 3 body

Juniorky pokračují ve své dobře rozjeté sezoně. Na programu měly další dva zápasy. Jeden nelehký proti lídrovi soutěže, druhý naopak proti nováčkovi. Ve druhém zápase zvládly soupeře přehrát a zapsat si tak další body do tabulky.

V sobotu a v neděli čekaly juniorky další zápasy. V sobotu se postavily Chodovu, který ukázal svoji dominanci. I přes to, že se Židenicím podařilo hned v úvodu utkání vstřelit gól a tím získat vedení na svoji stranu, nic většího se nekonalo. Chodov se brňanek nezalekl a postupně začal ukazovat v čem tkví jeho síla. Do konce třetiny si vybudoval pohodlné vedení 7:1. Židenice si nejspíš byly vědomy toho, že se první třetina příliš nevyvedla dle představ a tak se rozhodly Chodov ještě trochu potrápit. Do konce zápasu se pak soupeři podařilo vstřelit gól ještě čtyřikrát a tak výsledné skóre ukazuje ve prospěch Chodova 11:1.

Druhé utkání patřilo Židenicím. Ty mohly těžit z nasazení z předchozího dne. První třetina utkání byla spíše vyrovnaná. I přes to, že Židenice byly hodně času na míčku, skóre bylo vyrovnané. Díky trefám Zemánkové a Do byl stav po první třetině nerozhodný 2:2. Ani druhá třetina vítěze neměla. Trefa z hole Klvačové sice vedení zajistila, ale jen na chvíli. Vzápětí totiž Vinohrady opět srovnávaly. Třetí třetina už naštěstí patřila Židenicím. Holky se rozstřílely a po dvou trefách Klvačové, která završila hattrick, Strakové a Tučkové si zajistily výhru za 3 body.

Hodnocení trenérky juniorek Evy Filipové:

"V zápase s Chodove jsme věděly, že utkání nebude úplná procházka růžovým sadem a bohužel první třetina to jen potvrdila. Jak už je z výsledku patrné, ze strany soupeře byla gólově bohatá. Avšak ve druhé třetině jsme si to nenechaly líbit a snažily se vše hodit za hlavu a začít znovu. To se povedlo a v holkách se probudila velká bojovnost. Obstojně jsme začaly likvidovat několik soupeřových možností skórovat a tvořily jsme si šance na snížení gólového rozdílu. Jakmile jsme zatlačily na hráče s míčkem, donutily jsme soupeře k několika chybám, ze kterých jsme ohrozily bránu. Bohužel z pohledů vstřelených branek jsme za to nebyly dostatečně odměněny.

Do nedělního  zápasu jsme vstoupily vlažně a postupně zjišťovaly, co můžeme od soupeře očekávat. Z toho ale přišla vlažná sprcha v podobně obdrženého gólu. Dokázaly jsme rychle odpovědět a postupně zvyšovat tempo hry. Soupeř nám vytvořil hodně prostoru pro hru, kterou jsme ale nevyužily úplně dle představ. Potřebujeme se v rozehrávce dostat ještě více do pohybu a nebát se vzít na sebe zodpovědnost. Ve třetí třetině měly holky střeleckou a vynahradily si tak obě remízované třetiny. Celkově produktivní zápas co se týče střeleckého projevu a k tomu zasloužené tři body."

Další zápasy odehrají juniorky opět venku na půdě Tatranu Střešovice a FBS Olomouc.