Bohemians
7:3(2:1, 2:0, 3:2)
ne 24. 9. 2023 12:00 @ Bublina Arena, 1. liga juniorek, 4. kolo

Juniorky z pražského výjezdu bez bodu

Juniorky čekal v neděli první výjezd v této sezoně. Navštívily hlavní město, ve kterém se utkaly proti týmu FbŠ Bohemians. V utkání s pražským celkem juniorky podlehly a do Brna tak přijely s prázdnou.

V neděli se juniorky střetly s pražským celkem Bohemians. Do utkání lépe vstoupil soupeř, jelikož už v první třetině se dostal do vedení. Židenice sice zvládly oslabení, avšak dvakrát nechaly prosadit se Johanu Hacklovou, která poslala Bohememku do vedení. Druhá třetina byla opět v režii Pražanek. Židenice musely znovu čelit dalšímu vyloučení a Bohemians navýšily o dva góly. Třetí třetina byla ve znamení gólových šancí. Do brány Židenic přidaly hráčky Bohemky ještě další tři góly a Johana Hacklová se tak mohla těšit z hattricku. Na straně brněnských se z gólu radovaly Anna Klvačová a Viktorie Hrazdírová, které celkový stav utkání snížily. Výsledné skóre však hrálo ve prospěch FbŠ Bohemians 7:3.

Hodnocení trenérky juniorek Evy Filipové:

"Zápas s Bohemkou se mi hodnotí velmi těžko. Popravdě jsem nevěděla v jaké sestavě soupeř nastoupí a co od zápasu očekávat. Ale již od prvních minut zápasu se ukázalo, že bychom se mohly ujmout té zodpovědnější role a určovat tempo zápasu. To se nám bohužel nedařilo plnit dle představ. Velmi často se nám stávalo, že jsme se zbytečně dlouho rozmýšlely co s míčkem a tím nás soupeř donutil k chybám. Obdržené góly byly z našeho nedůrazu na brankovišti nebo špatných rozhodnutí při rozehrávce, které soupeř potrestal. Každopádně mám radost z naší hry v útoku, kdy se snažíme stále dostávat do zakončení a střílet góly. Co se týče pohybu na hřišti, tak holky už mají představu co od sebe mohou očekávat a tím si vytvářejí pěkně útočné akce. Pozitivně hodnotím posledních deset minut zápasu, kdy holky zabraly a snažily se zápas ještě dotáhnout. Kdybychom se zbytečně nedostávaly do soubojů a nevytvořily soupeřkám tak milé prostředí na hřišti, mohly jsme si naší hrou vybojovat tři body. Když to jednoduše shrnu, tak jsme si zápas prohrály individuálními chybami. Každopádně jsem ráda, že holky dokážou reflektovat, co se nepovedlo a na čem je třeba zapracovat."

Další zápasy odehrají juniorky už tento víkend, na domácí půdě vyzvou Chodov a pražské SKV. Přijďte je podpořit!