Související zápasy

Florbal Židenice

Juniorky získaly z víkendu 3 body!

O víkendu odehrály juniorky další domácí zápasy. V sobotu vyzvaly ve večerních hodinách pražskou Spartu a dopoledne v neděli se utkaly s Black Angels.

Nabitý víkend mají za sebou juniorky. Další dvojkolo se tentokrát odehrálo na brněnském VUT. V sobotu odehrály zápas s ACEMA SPARTA PRAHA UNYP. Už v první polovině první třetiny si juniorky vybudovaly dvoubrankový náskok. Nejdříve otevřela gólový účet Adéla Žampachová a doplnila ji Viktorie Hrazdírová. Půl minuty po druhém gólu domácích se prosadila také Sparta a snížila na rozdíl jednoho gólu. A do konce třetiny se trefila ještě jednou a srovnala. Lepší vstup do další třetiny zažila Sparta, když ve druhé minutě Jakešová dostala Spartu poprvé v zápase do vedení. Židenice však na další gól dlouho nečekaly. O vyrovnání se postarala Veronika Straková. Chvíli po gólu domácích následovalo vyloučení na straně hostí, což přineslo příležitost pro Židenice k navýšení skóre. Vstřelit gól v přesilové hře se sice nepodařilo, ale během několika vteřin, kdy už byli hosté v plném počtu, Židenice zaskórovaly. Tentokrát branku obstarala Bára Zemánková. Židenice byly znovu na koni a výsledek ještě pojistil nováček v týmu Barbora Levová, pro kterou se jednalo o premiérovou trefu v juniorkách a v Židenicích vůbec. Závěr druhé třetiny byl už spíše poklidný a do šatny domácí hráčky odešly znovu s dvoubrankovým náskokem. Soupeř do další části hry vletěl opět jako vítr a už po 44 vteřinách tahala z branky míček Hájková. Stále byly ale ve vedení Židenice. Na dvě minuty byla vyloučena Jančová za nedovolené vrážení, ale oslabení Dračice zvládly bez komplikací. Dlouhou dobu se na hřišti nedělo nic zajímavého, až do 15. minuty posledního dějství. V ní se prosadila Sparta a utkání vyrovnala. Netrvalo však dlouho a vedení si na svoji stranu vzaly opět Židenice a do konce utkání zbývaly už pouze 4 minuty. V nich si soupeř vzal time-out a zkusil hru v šesti. Židenické juniorky ale dokázaly soupeře ubránit a z utkání si tak odnesly vydřené 3 body po těsné výhře 5:4.

V neděli nastoupily juniorky k dalšímu utkání. Opět se potkaly s pražským celkem, tentokrát s BLACK ANGELS. Během první třetiny hrály Židenice celkem 6 minut v oslabení, jelikož se na trestné lavici postupně vystřídaly Reissingerová, Poláchová a Humpolíková. Všechna oslabení však dokázaly holky ubránit a v ani jednom z nich neinkasovaly. I úvodu utkání se však do vedení dostal soupeř, načež Židenice dokázaly brzy reagovat. Znovu do vedení se dostaly koncem třetiny opět hostí. Po přestávce vletěli domácí do zápasu s velkým odhodláním a hned po 17 vteřinách srovnaly. To si soupeřky nenechaly líbit a brzy na to vstřelily dva slepené góly, kterým si zajistily dvoubrankový náskok. Ve druhé třetině následovala další vyloučení, tentokrát ale na straně hostí. Židenice tak soupeře zkusily přehrát v přesilové hře, avšak žádný z pokusů neskončil gólem. Pouhých 50 vteřin před druhou přestávkou navýšil znovu soupeř. Do šatny tak Židenice odcházely se ztrátou tří gólů. Poslední dějství už bylo spíše v režii hostí. Na míčku se držely Pražačky a také toho využily. Ve 45. a 46. minutě utkání navýšily Kateřina Jakešová a Denisa Výborná, která si připsala 4. branku v utkání. Do konce zápasu dokázaly hráčky BLACK ANGELS vstřelit ještě 8. gól. Skóre zkorigovali v poslední minutě domácí zásluhou Adély Poláchové. V nedělním zápase tak juniorky padly poměrem 3:8.

Hodnocení trenérky juniorek Evy Filipové:

"Jelikož se v tomto víkendovém dvojzápase jednalo o podobné výkony, ráda bych hodnocení shrnula dohromady. V obou zápasech se nám dařilo klást důraz na hru v brankovišti soupeře, z kterého jsme těžily v podobě gólů. K vidění byly tvrdé souboje před brankou a několik gólů z dorážek. Dále bych ráda zmínila, že se Spartou jsme si vyzkoušely tzv. osobku. Slibovaly jsme si od toho více zisků míčků a znemožnit soupeři rozehrávku, což se dařilo. I když se jedná o náročnější herní strategii, tak holky se s tím zvládly vypořádat po stránce fyzické i co se týče nějaké komunikace na hřišti. Celý zápas byl plný dramatických okamžiků a napětí. Zvláště v posledních dvaceti minutách to bylo hodně nervózní, ale nakonec jsme dokázaly udržet naše vedení a odnést si tři body.

Z důvodů nemoci a zranění jsme měly v neděli oslabenou sestavu o pět hráček, což se také promítlo do herního projevu. Nejen v neděli v zápase s BA jsme měly problém s přebíráním hráček a správným vyhodnocením situací, např. kdy jít do zdvojení. Bohužel naše špatné zásadní rozhodnutí byly využity soupeřem. Dále nás trápila rozehrávka, kdy jsme se zbytečně zbavovaly míčku a musely si ho následně vybojovat zpět. Během obou zápasů jsme čelily čtyřem situacím s početním znevýhodněním, avšak všechny jsme úspěšně ubránily, aniž bychom obdržely gól. Tato schopnost ukazuje naši vynikající týmovou spolupráci, kterou jsme projevily v klíčových okamžicích zápasů."

Další zkoušky čekají juniorky o víkendu 18. a 19. listopadu, kdy vyrazí do Ostravy. Tam se utkají s FBC ČPP Bystroň Group Ostrava a 1. SC TEMPISH Vítkovice.