Související zápasy

Florbal Židenice

Starším žákům odstartovala sezona!

O víkendu se vydaly na své první turnaje v letošní sezoně hned tři další družstva. Jedním z nich jsou starší žáci, kteří odehráli svůj turnaj a domácí hale VUT CESA Brno I. Kluci odehráli dvě utkání proti soupeřům z Rosic a Hornets Brno.

V sobotu 16. září odehráli starší žáci Židenic své první ligové utkání v sezoně 2023/2024. Nejdříve nastoupili do utkání proti Florbal Rosice. První třetina nenabídla žádnou gólovou situaci, obě družstva se nejspíše ještě oťukávala a po prázdninách se musela pořádně rozehrát. Ovšem více se asi rozehrál soupeř, jelikož ve druhé části židenickým klukům vstřelil hned 3 góly. V poslední třetině museli kluci ještě odpykat trest za špatné střídání a vyzkoušeli si tak hru v oslabení. Ta se jim povedla, přesilovou hru soupeře ubránili a vrhli se do dorovnání skóre. Mladí Draci si tvořili šance avšak žádná neskončila gólem. Až ve druhé polovině třetí třetiny padl další gól. Bohužel však znova do brány Židenic, které však na tento gól dokázaly ještě odpovědět díky střele Vojty Koláře a bez gólu tak z hřiště neodcházely. První zápas sezony a tohoto turnaje skončil v neprospěch Židenic 4:1.

V druhém utkání na židenické kluky čekal brněnský rival Hornets Brno. Tento zápas se nevyvíjel pro starší žáky Židenic vůbec špatně. Hned z úvodu utkání jim byla nabídnuta přesilová hra, když se hráč Hornets Brno provinil nedovoleným vrážením. Už se zdálo, že kluci z Horní oslabení zvládnou, avšak půl minuty před koncem trestu proměnil svoji šanci Tomáš Caha a poslal tak svůj tým do vedení. Ve druhé části zvládl soupeř skóre dorovnat a ještě k tomu jeden gól přidat a tak se ujal vedení. Kluci z Židenic si ale dál šli za svým vítezstvím a skóre se podařilo dorovnat Davidovi Pokorovi. Ve třetí třetině měl ale více štěstí zase soupeř, který vstřelil vítězný gól a Židenice tak těsně porazil 3:2. Pár vteřin před koncem utkání bylo nařízeno trestné střílení pro Hornets, avšak Eda nedal soupeři šanci a nedovolil, aby navýšil znovu o další gól.

Hodnocení trenéra starších žáků Davida Bednáře:

“K prvnímu utkání letošní ligové sezóny nastoupilo družstvo starších žáků proti Rosicím. Družstvo soupeře bylo složené spíše z mladších hráčů, kteří ovšem byli na srovnatelné individuální úrovni. Co do počtu vytvořených šancí náš tým po většinu utkání vedl a náš brankář nebyl v příliš pravidelné permanenci. Nedostatkem z naší strany tak, jak si ho označili sami hráči, byla zejména slabá střelba a proměňování vytvořených šancí. Dalším aspektem, který jsme ve zpětné vazbě řešili byla samotná aktivita našich hráčů. Ti působili na hřišti v mnoha případech spíše jako reaktivní hráči – tedy čekali co se stane a následně na vzniklou situaci reagovali. Naším cílem je ovšem především vlastní aktivní hra – tedy cílené tvoření hry a aktivní vytváření určitých herních situací (například přečíslení nebo přenesení hry). Naopak dalšími pozitivními aspekty utkání bylo zvládnuté oslabení, celkově kvalitní práce v obraně a množství přechodů 1 proti 1. Právě z těchto přechodů prozatím plyne většina našich nebezpečných šancí. V utkání nakonec zvítězil zaslouženě náš soupeř, který se dokázal prosadit i z často méně nebezpečných příležitostí.

Druhé utkání proti Hornets Brno nabídlo v mnoha ohledech podobný herní projev od našeho družstva jako utkání předchozí. Tentokrát proti nám stál technicky a herně spíše méně vyspělý soupeř, což nám dávalo více prostoru se v utkání prosadit. Tento prostor dle mého názoru vnímali také hráči, jejichž hra se vyznačovala vyšším sebevědomím a také se dal po celé utkání z hráčů vnímat mnohem větší hlad po výhře. Bohužel se nám nakonec v utkání zvítězit nepodařilo, jako hlavní příčinu bych opět označil zejména neproměňování vytvořených šancí. Velké uznání si ovšem opět vysloužila obrana ve složení Tobiáš Vojík, Jakub Starý, Tomáš Caha, Jáchym Smejkal. Tyto dva obranné páry společně s ostatními hráči a Edvardem Novákem v bráně neinkasovali celou první třetinu utkání a po celý zápas předváděli soustředěný výkon v defenzivě. Na závěr si nemohu odpustit zmínku velice líbivé branky Davida Pokory po přihrávce Dominika Hejtmánka.

Hned první turnaj potvrdil předpoklady nás trenérů ohledně silných a slabých stránek hráčů z pohledu florbalových dovedností. Silnou stránkou jsou zejména přechody 1 proti 1, slabou stránkou přihrávky a střelba. Těmto aspektům se také hodláme po většinu sezony věnovat. Cílem je prohloubit a vybrousit silné stránky našich hráčů a eliminovat ty slabé.”