Tři body pro juniorky

Během uplynulého víkendu dorazily na palubovku sportovní haly VUT hned dva ostravské celky. V sobotu se židenickým juniorkám postavily Vítkovice a v neděli FBC. Juniorky neodehrály špatná utkání a nakonec získaly tři body.

K1 Florbal Židenice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:6 (2:3, 1:0, 1:3)
Branky: 4. Žampachová, 5. Rybníčková, 32. Rybníčková, 49. Sabolová - 7. Hurníková, 9. Hurníková, 19. Podsedníková, 49. Liberdová, 59. Liberdová, 60. Horečková

Vítkovice přijely do Brna v roli velkého favorita. Utkání se však lépe začalo vyvíjet pro Židenice, které už v páté minutě vedly o dvě branky. Nejprve se prosadila posila z dorostenek Zuzana Žampachová a o minutu později zvýšila na 2:0 kapitánka Kateřina Rybníčková. O chvíli později už začaly hostující hráčky úřadovat, Natálie Hurníková v 7. minutě snížila a o dvě minuty později dokonce vyrovnala. Těsně před odchodem do šaten se prosadila hostující Podsedníková, která tak v prvním dějství dokonala obrat. Ve druhé třetině padla pouze jedna branka, opět z hole domácí Rybníčkové, která srovnala na 3:3. Ve třetí periodě se Dračicím dokonce podařilo otočit nepříznivé skóre, vítkovickou brankářku překonala Michaela Sabolová. Vedení však domácím vydrželo pouze čtyři sekundy, hned z buly totiž srovnala kanonýrka Nikola Liberdová. Ta samá hráčka znovu vrátila vedení na stranu Vítkovic o deset minut později, tato branka nakonec byla vítězná. Židenicím už se nepodařilo vyrovnat, naopak těsně před koncem zvýšila Horečková na konečných 6:4.

Trenér Zdeněk Frank litoval nekoncentrovanosti svých hráček: "S Vítkovicemi jsme sahali po bodech, z čehož byly soupeřky řádně rozhozeny. Ale pokud vedeme a necháme si dát gól hned po prohraném buly a v poslední minutě k tomu ještě dva, tak vyhrát nemůžeme. Musíme hrát koncentrovaně celých 60 minut, což se nám momentálně nedaří."

K1 Florbal Židenice - FBC ČPP Ostrava 5:4 (3:1, 2:1, 0:2)
Branky: 1. Zimolová, 2. Nečasová, 18. Rybníčková, 34. Sabolová, 39. Straková - 18. Luzarová, 39. Klubalová, 41. Kupcová, 52. Přenosilová

I do druhého zápasu s ostravským družstvem nastoupily Židenice výborně, v 1. minutě otevřela skóre Monika Zimolová, o pouhých 11 sekund zvýšila Eva Nečasová a v 18. minutě přidala třetí branku Kateřina Rybníčková. Ještě v té samé minutě snížila hostující Luzarová a do šaten se tak šlo za stavu 3:1. Židenice měly více ze hry a převahu přetavily v další branku, ve 34. minutě vrátila tříbrankový náskok Sabolová. Pět minut na to vedly domácí hráčky už o čtyři branky, tentokrát překonala hostující brankářku Kristýna Straková. Zdálo se, že je utkání rozhodnuto. Opak byl však pravdou. Domácí tým polevil a dostal se pod velký tlak, ze kterého rezultovaly tři trefy do jejich sítě. Ostrava se tak dostala do laufu, ale nakonec se jí nepodařilo srovnat. Židenice tak náskok ubránily a z dvojzápasu s ostravskými týmy nakonec vybojovaly tři body.

"S Ostravou jsme málem ztratili vyhraný zápas po jednoznačných dvou třetinách. Ale uspokojení a ztráta koncentrace dostala soupeře zpět do zápasu a my se štěstím vítězství uhájili. Ale oba tyto zápasy především mně ukázaly, kde nás tlačí bota a na čem musíme zamakat", řekl k utkání trenér Zdeněk Frank.